Facebook Google+ Twitter

Opeth zagra 24 lutego w warszawskiej Stodole

Już 24 lutego prawdziwa gratka dla fanów progresywnego metalu – szwedzka formacja Opeth zagra w Stodole. W ramach trasy koncertowej grupa będzie promować album „Heritage”.

Zespół, któremu przewodzi Mikael Akerfeldt, ma na swoim koncie 10 studyjnych
albumów i działa na scenie od 1990 roku. Znany jest z ponadczasowego, nowoczesnego brzmienia, który nie pozwala zamknąć kapeli w sztywnych ramach metalu – także krążek „Heritage” utrzymał w niepowtarzalnym klimacie. Zgodnie z tym, co zapowiadał Akerfeld: "To nie jest płyta z ekstremalnym metalem, lecz jest ona ekstremalna w inny sposób. Ma inną intensywność niż nasze wcześniejsze albumy. Uznaliśmy, że nadeszła pora, abyśmy właśnie teraz nagrali coś takiego. Ci, którzy są z nami od dawna, lubią ten materiał. Przemawia do nich", szwedzka grupa zdecydowała na śmiałe balansowanie między klasycznym progresem, krautrockiem i psychodelą. Produkcją płyty zajął się sam Akerfeldt, a wspierali go Jens Bogren i lider Porcupine Tree, Steven Wilson.

Polski koncert Opeth rozpoczyna kolejną część trasy grupy, podczas której formacja wystąpi także w Izraelu, Meksyku, Chile i w Brazylii. Kapela obecnie koncertuje w składzie: Mikael Akerfeldt, Martin Mendez, Fredrik Akesson, Martin Axenrot i Joakim Svalberg. Szwedzi występowali w Polsce w pełnym secie koncertowym w marcu 2009 roku, dając niezapomniane show. W 2010 roku Opeth był gwiazdą Metal Hammer Festival. Koncert w lutym to niepowtarzalna okazja, aby usłyszeć grupę w pełnym secie koncertowym z nowym materiałem.

Wejście: od godziny 19.00

Cena biletu:
przedsprzedaż 130 zł
w dniu koncertu 140 zł

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.