Facebook Google+ Twitter

Opieka duszpasterska podczas Euro 2012

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2012-05-29 20:34

Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 będą towarzyszyć liczne wydarzenia duszpasterskie.

"W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem... (2Tm 4,7) "

 / Fot. Petar Milošević, CC 3.0Dla sportowców i miłośników piłki nożnej przygotowano msze święte, nabożeństwa ekumeniczne, specjalne strefy wyłącznej modlitwy oraz modlitewniki, informatory i gazetki ewangelizacyjne.

W Warszawie msze św. dla kibiców i sportowców odbędą się m.in. w katedrze pw. św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika na Pradze (w języku polskim, angielskim, włoskim, hiszpańskim i francuskim), a także w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie (m.in. po niemiecku).

6 czerwca w katedrze pw. św. Floriana na warszawskiej Pradze zostanie odprawione centralne nabożeństwo ekumeniczne Euro 2012, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele instytucji przygotowujących Euro 2012, kibice i młodzież. Znajdująca się na Stadionie Narodowym kaplica będzie służyć sportowcom i kibicom różnych wyznań chrześcijańskich i innych religii.

W Poznaniu strefę wyłącznej modlitwy umiejscowiono w parafii pw. Świętej Rodziny na Osiedlu Kopernika oraz w kościele franciszkanów na Górze Przemysła. Mszę św. na rozpoczęcie Euro odprawi 6 czerwca w katedrze metropolita poznański abp Stanisław Gądecki. Oprócz tego msze św. związane z rozgrywkami sprawowane będą m.in. w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela: 10 czerwca (po chorwacku), a 17 czerwca (po włosku). Na Mszę św. w języku niemieckim można przyjść 10 i 17 czerwca do parafii pw. św. Marcina.

We Wrocławiu, w parafii garnizonowej św. Elżbiety, zaplanowano (10 i 17 czerwca) msze św. po polsku i angielsku, oraz modlitwy po czesku, rosyjsku, grecku i po polsku. Spowiedź odbywać się będzie w Godzinie Miłosierdzia 8, 15, 22 i 29 czerwca.

Specjalne ekumeniczne nabożeństwo z okazji rozpoczęcia mistrzostw w piłce nożnej odprawi ks. Jan Byrt, luterański duchowny ze Szczyrku, który 10 czerwca będzie prosić Boga o "błogosławioną rywalizację".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 30.05.2012 14:49

Watykańska stonka wszędzie się wkręci ,do roboty darmozjady w habitach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.