Facebook Google+ Twitter

Opinia na temat Trybunału Konstytucyjnego

Prawnicy nie powinni mieć prawa ingerowania - pod żadnym pozorem - w sprawy tworzenia ustaw, jak i innych aktów, czy też, uchwał podejmowanych przez Sejm, ponieważ interpretacja polskiego prawa może mieć - zależnie od

Mój komentarz spod: http://wiadomosci.wp.pl/lbid,10541,title,Drugie-czytanie-i-…
"Moja opinia na temat Trybunału Konstytucyjnego jest negatywna. Trybunał to sądownicza junta i to niezależnie od składu. Polskie prawo - Konstytucja także - jest niejednoznaczne. Mało tego - jest pokrętne, często bardziej pilnujące interesu silniejszej strony.
Dlatego prawnicy nie powinni mieć żadnego prawa ingerowania - pod żadnym pozorem - w sprawy tworzenia ustaw, jak i innych aktów, czy też, jakichkolwiek uchwał podejmowanych przez Sejm, ponieważ interpretacja polskiego prawa może mieć - zależnie od przygotowania zawodowego, zależnie od poglądów politycznych, zależnie od postawy moralnej, jak i od poglądów religijnych - inną wykładnię. Będzie to źródłem zwady, bo każdy interpretator będzie obstawał przy swojej interpretacji.
Parlament! Paaaaaaaaaaaaarlament!!!!!! jest organem wybranym w wyborach powszechnych i to do niego powinna należeć interpretacja, wszystkiego - obowiązującego w Polsce - prawa. Naród - tak za tworzenie, jak i za interpretację prawa - powinien corocznie rozliczać Parlament z jego działalności. Parlament powinien zdawać, corocznie sprawozdanie z realizacji podjętych zobowiązań, jak i z wprowadzania nowych regulacji prawnych, podając przyczyny i uzasadniać konieczność ich uchwalenia, oraz informować o pożytkach z tego płynących dla Narodu Polskiego - tak - dla Narodu, bo powiedzenie - dla Państwa Polskiego - najczęściej - jest utożsamiane z interesem urzędników i polityków polskich. A przecież każde państwo powinno działać w interesie swego Narodu. Istnienie dwóch interesów - Państwa i Narodu - jest matactwem politycznym i nie powinno mieć miejsca w każdym ustroju - nie tylko w Demokracji."

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.