Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Cios powyżej pasa. Komorowski pokazuje pazurki

Nagle, jak mówią niektórzy ni z gruszki ni z pietruszki, pojawiła się kandydatura Marka Belki na prezesa NBP. Pytanie, w co gra PO? zaprzątnęła umysły wszystkich analityków i „wojów” przedwyborczych szrank. Co jest grane?, o co chodzi?, w jakim kierunku to zmierza? To najczęściej zadawane dzisiaj pytania.

Wór złota temu, co racjonalnie odpowie na te pytania, złoże ropy temu, kto potrafi to racjonalnie uzasadnić. Jest propozycja, jest wniosek. Teraz sejm ma dylemat. PO, jak wieść gminna niesie jest zszokowane. Premier Tusk już orzekł, iż Komorowski się z nim nie konsultował. PSL w zasadzie pierwszy przed szereg się wyrwał i już protestuje, że nie konsultowano. PIS zamarł w bezruchu, aczkolwiek prezes zabrał już pełen dezaprobaty głos. SLD delikatnie, bo to przecież jedne korzenie, protestuje i prezentuje wielką konsternację - bo to ruch jak w szachach, mat albo szach. Ot i zrobiło się nie małe zamieszanie.

Coraz bardziej przedwyborcze roszady zaczynają mi się podobać. Nie walenie po pysku, przepraszam po twarzy, ale normalne podejmowanie decyzji. Jeszcze parę takich ruchów i pewnie zmienię preferencje wyborcze. Wiem, że niektórzy już mnie zaszufladkowali. Prawie powszechnym stało się identyfikowanie mnie z PO. Śmiałem się z tego w zaciszu pokoju i poświaty ekranu monitora. Prawo czytelnika, prawo do własnej oceny czytanego tekstu.

Dzisiejsza wiadomość, o mającej nastąpić nominacji, musiała spowodować taką a nie inną reakcję. I teraz jestem ciekaw komentarzy, moim zdaniem przy pełnym zastrzeżeniu, że wiadomość agencyjna jest prawdziwa odniesienia wszelkiej maści kwalifikatorów.

Jestem pełen pozytywnego niepokoju o następne, nie przewidywalne czyny kandydata na prezydenta pełniącego jego obowiązki, nie mniej i nie więcej, marszałka Komorowskiego.

Nie potrafię zająć w tej materii jednoznacznego, odpowiedzialnego stanowiska. Ale, no właśnie, ale. Jak do tej pory, obym się się nie mylił, nie jedna głowa z karku w wyniku zakładu spadnie. Odmawianie własnego zdanie, gromy za brak sztywnego kręgosłupa nagle w niwecz zostały obrócone.

Wyważone i racjonalne działanie, przeciwstawienie się IPN, NBP i zmanierowanej generalicji w WP mnie osobiście zaimponowały. Krzyki o jedynie słusznej racji: generała Polko (pomylił niestety funkcje zawodowe i show biznesu, i nie tylko z tym grzechem jest na emeryturze), kandydata Centkiewicza na prezesa IPN oraz sfrustrowanych, a jakże ambitnych, zadufanych i niestety nie awansowanych kandydatów na szefów rodzajów służb WP (deklarujących przejście w stan spoczynku).

W ten sposób, jakby normalność wbrew wszelkim malkontentom, do polityki w kraju się wkradła. Władza robi swoje, życie toczy się normalnie. Woda zalała, teraz ustępuje (przepraszam powodzian, rozumiem tragedię, ale w innym kontekście piszę), a naród wśród kandydatów przebiera. Już prawie w tle, nabijając oglądalność, czytelność dociekliwi jeszcze o tragedii smoleńskiej głoszą, ale... no właśnie, ale.

Coraz mniej zacietrzewionych, coraz mniej zaangażowanych, Smoleńsk, Katyń powódź już takich emocji nie wzbudza. Cóż, życie jest brutalne. Nie lubi długich utyskiwań i malkontenctwa. Życie, czas swoim rytmem płynie i nie baczy na nasz odbiór wydarzeń i ich ocenę. I na tym tle, nasze codzienne walki, docinki i obelgi są jedynie świadectwem własnej słabości i bezradności. A może się mylę?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (45):

Sortuj komentarze:

ooo... literówka.;)
Miało być...

Trebor Ramark.?;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trebork Ramark.? ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Otóż to, jestem jak najbardziej za spokojem.))
Komentarz z godziny 15.29 został usunięty słusznie:


... ;)) "Proszę sprawdzić nazwisko które pan przekręciłP.Mosiczuk bi nie Mosikuk?" ;))
*****************

... A dlaczego by błędu nie wykazać na własnym nazwisku P. Ramark bi nie Ramaruk? )) ;))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2010 11:28

Sławo

A Ty dobrze wypocznij w weekend i z nową siłą, wiesz co...


Może sfaulowałem pierwszego DO tylko za ten sąd (to podziałało jak płachta na byka, bo sam miałem "okazję" żeby z taka sytuacją się zmierzyć , lecz w innym miejscu) , ale to też pierwszy DO na w24, który zagroził...

Można spokojem i rzeczowo wszystko wyjaśnić

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Sławo bardzo dziękuje za ''normalność''Ciekawe,że autor nie odniósł się do meritum komentarza. Z serca dziękuję. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2010 11:00

dzieki Sławo za wykazanie odwagi i przywrócenie komentarza

Przeczytałem oryginalną treść komenta.

Dla mnie jest wszystko jasne. Nie ma najmniejszego powodu, żeby za to od razu grozić sądem. Krótka piłka

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie różnie czytamy słowo pisane. Ale ok. Każdy ma do tego prawo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2010 10:43

Panie Mosiczuk

Nic nie dostałem jeszcze, żadnego wyjaśnienia, bo najważniejsza jest treść oryginalna, a nie mailowa, ale nie będę nalegał, bo pewna rzecz jest wiadoma i to zostało poruszone w mailu, tylko to.

I niech Pan tez to robi co ja czasami, czyli powoływanie się na regulamin w24 a jest szansa na to ,że uniknie się nieprzyjemności

PS. Nikogo nie osądzam, a jedynie stwierdziłem fakt

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mazur, zadaje Pan pytanie, już mnie gdzie indziej osądzając. Dostał Pan prawdopodobnie maila z wyjaśnieniem Pana Ramarka. Ale ponieważ lubi się Pan powoływać na Regulamin to, tak. Przekroczono i to w sposób dalece odbiegający od przyzwoitości. Celowo w komentarzu Pan Ramark zniekształcił moje nazwisko. To i tylko to, było powodem usunięcia komentarza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę Pana, pańskie komentarze są Pana i tylko Pana sprawą i wyrażoną myślą. Obraził Pan mnie jako osobę, zniekształcając moje nazwisko. I nie będę więcej z Panem dyskutował na ten temat. Jeżeli poczucie godności ma Pan usytuowane na innym poziomie wrażliwości, to mnie nic do tego. Ja sobie na takie traktowanie nie pozwolę. I nic Panu nie pomogą tutaj prywatne maile, opieka tych czy innych. Mojego poczucia wartości Pan nie zmieni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.