Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Czy Andrzej Olechowski to najlepszy wariant dla Polski?

Muszę przyznać, że powoli tracę nadzieję na możliwość jakiejkolwiek zmiany w postępowaniu naszych polityków.

Układ, który się ukształtował jest skamieniały i mało przydatny dla Polski. POPiS miał być wielką koalicją ponad podziałami, a zrodził i wręcz utrwala szkodliwy dla Polski wariant polityczny. Trudno zbagatelizować wrażenie, że obu stronom bardzo zależy na utrwaleniu tego stanu rzeczy. Bardzo się starają, by nic się nie zmieniło. Zbliżające się wybory dają zbyt mały wybór obywatelom, a działanie tego układu zawęża możliwości wyboru. Praktycznie możliwe są tylko trzy warianty, ale ten trzeci jest bardzo mało prawdopodobny.

Wariant IWybory wygrywa Bronisław Komorowski i to już było. Prezydent i premier partii rządzącej to strata szans na twarde decyzje i kreatywny marsz do przodu. Monopol władzy w demokracji nigdy nie przyniósł dobrych efektów, a dowód mamy z własnej bardzo niedalekie przeszłości, kiedy u władzy byli dwaj bracia Kaczyńscy.

Wariant IIDrugi wariant jest, też mało konstruktywny dla Polski. Wygrywa Jarosław Kaczyński i to już było. Prezydent czynnie walczy z premierem i odwrotnie. Szkoda czasu na kolejne przepychanki. Polski nie stać na kolejną wojnę na górze, bo to kosztuje dużo czasu i pieniędzy. Przez tą wojnę społeczeństwo zostało podzielone i skłócone i czeka nas kolejne pięć lat złości i nienawiści gdy wybory wygra Jarosław Kaczyński. Dlatego trzeba się zgodzić z opiniami, że obecne wybory są bardzo dramatyczne i ktokolwiek wygra z tej dwójki – naród polski przegra. W tym wariancie widać wyraźnie jak szkodliwy jest to UKŁAD.

Wariant IIITen scenariusz dla Polski, wydaje mi się jak najbardziej w obecnej sytuacji korzystny. Gdyby kampanię prezydencką zlecić fachowcom, wygrałby bez problemów. To znany zagranicą i w Polsce polityk, który posiada ogromne doświadczenie. Andrzej Olechowski to według mnie najlepszy wariant dla Polski. To kandydat nie związany z żadną partią i nie uwikłany w wojnę polsko–polską , którą toczy PO z PiS od paru lat. Będzie ponad podziałami zachęcał obie największe partie w parlamencie do współpracy dla dobra kraju. Taki człowiek i prezydent jest teraz Polsce pilnie potrzebny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

Małgorzato ..prawda jest tak Polacy nie potrafią samodzielnie dokonać wyboru, a dają wywierać wpływ mediom na swe decyzje wyborcze....nasza demokracja jest bardzo młoda, musi jeszcze dojrzeć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marto ...PO i PiS ...obie te partie udowodniły, że razem nie potrafią współpracować dla dobra Polski. W tej sytuacji
...ANDRZEJ OLECHOWSKI TO NAJLEPSZY WARIANT DLA POLSKI...oczywiście idealnych rozwiązań w obecnych wyborach brak.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Andrzej Olechowski z pewnością byłby właściwym człowiekiem na urząd prezydenta, tylko kto go dostrzega?

Komentarz został ukrytyrozwiń

W grudniu 2009 r. Andrzej Olechowski powiedział:
"Polakom trzeba przywrócić wiarę, że publiczne wyrażanie swego zdania ma sens i przynosi skutki. Dominujące partie wspólnym wysiłkiem rugują z przestrzeni publicznej inne ugrupowania polityczne, organizacje społeczne, inicjatywy obywatelskie. Wśród obywateli narastają dystans i obojętność wobec polityki. Polityka bez ludzi to absurd i klęska demokracji.
Moje spotkania z Polakami potwierdziły, że oczekują oni alternatywy dla tandemu Tusk - Kaczyński. Obecna prezydentura jest przedmiotem powszechnej krytyki, Platforma zaś, źródłem rosnącego rozczarowania. Kolejne wydarzenia ujawniają arogancję i narcyzm typowe dla partii władzy, potwierdzają słuszność mojego rozstania z tym ugrupowaniem. Alternatywy nie stworzą partyjni kandydaci. Może nią być tylko propozycja ponadpartyjna. "
Mam wątpliwości, czy akurat sam Olechowski jest "lekiem na całe zło", ale zgadzam się z nim co do meritum. "Gigantomachia" PO i PiS może prowadzić tylko wieloletniej partyjnej karuzeli na najwyższych stanowiskach. Politycy obu ugrupowań zręcznie manipulują społeczeństwem, podsycając antagonizmy i wykorzystując strach przed "NIMI"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

To kampania dużych negatywnych emocji, a brakuje lub prawie znikła dyskusja rzeczowa, wśród kandydatów o wizji i poważnych nurtujących Polaków sprawach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Posłuchajmy wpierw fachowca od ekonomii Leszka Balcerowicza, zainspiruje nas do dogłębnego przemyślenia sprawy:<a href="http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/tomasz-lis-na-zywo/wideo/malgorzata-kidawablonska-pawel-poncyliusz-bartosz-arlukowicz-leszek-balcerowicz-24052010/1738412">link</a>
Sytuacja trochę patowa."Z deszczu pod rynnę."(polskie)

Komentarz został ukrytyrozwiń

No cóż naród Polski potrafił prawie wybrać Tymińskiego a więc jest sterowalny bardzo niestety. Ma Jacenty racje że przy dobrze poprowadzonej kampanii odpowiednio długo trwającej miałby duże szanse.
W obecnych realiach skończy na około 4-tym miejscu z wynikiem nieprzekraczającym 5 %.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert ....... w moim przypadku nie ma mowy o niechęci do uczestników dyskusji z powodu odmiennych poglądów......tu przedstawiam różne wizje Polski, a poglądy to moja prywatna sprawa.

Marto...czy kandydat, który ma inne zdanie na sprawy i odchodzi to dobry kandydat bez walki politycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.Marto w moim przypadku nie ma mowy o niechęci do uczestników dyskusji z powodu odmiennych poglądów. Ma Pani rację ,że byłoby nudno, warto się spierać w oparciu o konkrety. P.Olechowski miał dobry wynik 10 lat temu ale to było mniej niż 20% ok.17.4. Ale to detal. Dle mnie henryku Pan Olechowski pilnował z dobrym skutkiem siebie, wchodząc we wszystkie możliwe układy polityczne. Dla mnie to nie jest zaletą ale to moje zdanie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dawniej Polska była zawłaszczona przez kłótliwą szlachtę, dziś partyjną gawiedź. Każdy z poza tych grajdołków jest uważany za odszczepieńca i bezpardonowo zwalczany."

Otóż to!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.