Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Dwór hrabiego Komorowskiego kontra hodowca zwierząt futerkowych

Serce rośnie, kiedy "honorowi" członkowie dworu p.o. prezydenta Bronisława Komorowskiego wcielają w życie ideały przyświecające Partii Miłości - czyli Platformie Obywatelskiej.

Mamy więc ideał Polski łączącej ludzi, tak pięknie oddany przez najwybitniejszego polskiego reżysera pana Wajdę. Co prawda stwierdzenie, że jesteśmy w "stanie wojny domowej" może wydać się nie na miejscu, ale przecież szary człowiek nie jest w stanie zrozumieć głębi myśli człowieka opromienionego Oscarem?

Pan Majewski (przypadkowa zbieżność nazwisk z pociechą TVN-u), uroczy satyryk, znakomicie oddaje troskę o zdrowie obywateli tak mocno akcentowaną i wdrażaną w życie przez jednego z najlepszych ministrów zdrowia III RP panią Ewę Kopacz. Co prawda diagnoza stwierdzająca, iż obdarzony charyzmą Jarosław Kaczyński jest psychopatą wydaje się nie na miejscu, ale przecież szary człowiek nie zrozumie głębi dowcipu dworskiego błazna. Takiego Stańczyka mało kto zrozumiał. A jednak pan Majewski już zapisał się w historii „satyrycznej medycyny”. Dołączył w ten sposób do drugiego wybitnego diagnosty pana Sławomira Nowaka, szambelana dworu, który wydał opinię lekarską, że Jarosław Kaczyński jest obywatelem "specjalnej troski".

Nie zapominajmy o jednym z najwybitniejszych Polaków panu Bartoszewskim. On też zarzucił swoje zamiłowanie do historii (rewelacyjna książka o okupowanej Warszawie) na rzecz zgłębiania tak ważnych dla Polski zagadnień jak zboczenia seksualne. Jego niezwykle cenne uwagi o nekrofilii i pedofilii też przeszły już do historii medycyny. Od dawna interesuje się także tak ważnymi dla Polski zagadnieniami hodowli zwierząt. Wszyscy wiemy jak dużą rolę do poprawy sytuacji na wsi przykłada obecny rząd. Pan Bartoszewski postanowił mocą swego autorytetu wspomóc te działania, stąd jakże cenne uwagi o bydle i nie bydle a ostatnio o hodowli zwierząt futerkowych przez samotnych ludzi. Co prawda szary człowiek nic z tego nie zrozumie, ale kto jest w stanie zgłębić myśli człowieka, który był w Burundi i Rwandzie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

Witold masz rację, ja tylko czytając to co napisałeś przypomniałem sobie te z ''serca i troski o Polskę '' płynące expose. Skok jest ewidentny już jest chęć zmiany KRRiTV w jakieś nowe ciało itd. Ale jak to bywa nieraz skok jest spalony. p.Holland hmm.. ona strasznie zabiega o to żeby filmowcy i ludzie kultury mieli jak najwięcej do powiedzenia w sprawie publicznych mediów ergo żeby samemu przechwycić władzę. Ludzie kultury i zarządzanie z całym do nich szacunkiem ale .. tu mam ogromne wątpliwości. Są adwokatem we własnej sprawie. Mają już PISF i chcą więcej. Publiczna nigdy nie będzie obiektywna tu nie mam złudzeń ale na dziś to jedyne żródło /I program/ informacji innych niż w komerchach. Używając głowy mam szanse coś zrozumieć z ogólnego bełkotu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.05.2010 14:39

Robercie nie wiem tego czy OKO „słyszało” te 60 bajów. Z treści którą przytoczyłem wynika dla mnie, że ten publicysta, komentator na pewno przejął się stanem państwa, charakterem uprawianej polityki przez reprezentantów, który są wybierani prze obywateli. Ja na nich nie głosowałem. Najważniejsze że świat kultury (jest to jeszcze niemrawe) że się budzi z letargu (vide list Agnieszki Holland, opinia Zygmunta Krauzego itd.). Na podstawie tych oczekiwanych społecznych odruchów nie można twierdzić, ze to tendencja szersza. Może inni twórcy się wstydzą (kto się wstydzi, to się wstydzi), że kiedyś zaufali i zostali zrobieni na szaro. Chodzi mi o skok na publiczne media - przez totalniaków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Witoldzie to ''OKO'' nie słuchał expose Tuska tam było ok.60 obietnic. Ja nie liczyłem bo wolałem spędzić te pare godzin w miłym towarzystwie niż usnąć przed telewizorem. Ale to co napisał wystarczy by wystawić rachunek. Ciekawe w której zufladzie utknęły projekty ustaw św. pamięci minister Gęsickiej- o zapobieganiu powodzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.05.2010 10:36

Czy pan Komorowski może liczyć na mój głos. I z takim pytaniem - do każego kandydata na Urząd Prezydenta RP. Jedną z podstaw swobody wypowiedzi jest prawo do krytyki (ma się rozumieć rzeczowej). Wyłowiłem z sieci Krytyczne OKO. Publicysta, bloger, komentator (nie znam tego pana/tej pani).

Krytyczne Oko zaczęło od podstaw czyli od 10 pkt dekalogu politycznego PO.

P.S. Nie wykluczam tego że autor tej wypowiedzi inazcej sie nazywa, bo Krytycznyvch Oczu w sieci jest pełno i nie wiadomo który jest którym

tekst oryginalny

"W tym temacie chciałbym podsumować rządy Platformy Obywatelskiej. Minęło już naprawdę bardzo dużo czasu i z pewnością "ja" mam prawo podsumować swojego premiera. Obserwuję, śledzę, wnioskuję poczynania PO od przejęcia władzy, które nastąpiło 27 września 2007r.
Na samym początku chciałbym wkleić:
"10 Obietnic Donalda Tuska”, czyli "Polska zasługuje na cud gospodarczy".

1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki,
zwiększymy emerytury i renty
3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych,
mostów i obwodnic
4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i
zlikwidujemy NFZ
5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą
prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku
8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować
w Polsce
9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

Ad1. Wzrost na poziomie 0.8% całkowicie zrozumiały. Jednak cudu gospodarczego dalej nie widać. Z tego, co wiem walka z kryzysem miała być wspomagana dotacjami UE, więc dotarłem to tego:"Fatalnie wykorzystujemy środki unijne"
Ad2."radykalne podwyżki płac w sferze budżetowej"- to do dziś obija mi o uszy. Miało być 10% teraz jest 1%.
"podwyżki dla nauczycieli - zagrożone". To samo może się tyczyć emerytur: 2010: "Wzrosną składki, zmaleją pensje i emerytury"
Ad3. Do euro 2012 miało być ponad 1040km autostrad i 3000km dróg ekspresowych - obecnie brakuje ponad 40 mld na ten szczytny cel.
Obecnie wiemy, że uda się zrealizować tylko 1/3 planu budowy dróg w Polsce. Ponadto "Wolne tempo wydawania pieniędzy na autostrady"
Ad4. Zapowiadana było wielka reforma NFZ. To samo mogę powiedzieć o jej likwidacji. Nie doczekałem się ani jednego ani drugiego.
Ad5. Nie został wprowadzony podatek liniowy. Porażka "jednego okienka". Nie została zlikwidowana składka chorobowa. Choć z jednym się mogę zgodzić, lekko zmalała składka rentowa. Nie pamiętam dokładnie coś jakby 41proc do 39. Przyjęcie waluty euro w 2012r oraz obniżce podatków możemy już zapomnieć.
Ad6. Już wiadomo, że nie da rady wybudować tylu dróg na euro. "Euro 2012 - 95 mld zł na przygotowania". Choć mogę powiedzieć, że boiska przy szkołach są systematycznie budowane.
Ad7. Nie mam żadnych zastrzeżeń
Ad8. Abolicja podatkowa została wprowadzona i całe szczęście. Zwolnienie z podatku PIT na 3 lata- nie wprowadzono. Innych zwolnień z podatku również nie wprowadzono. Z powrotami emigrantów to nie będę się wypowiadał- każdy zna sytuacje gospodarcze.
Ad9. Obowiązkowe przedszkola dla 6-cio talków są obecnie ostro krytykowane. To samo można powiedzieć o wybieraniu drugiego kierunku studiów. Delegalizacja hazardu w internecie - nonsens.
Ad10. Nie widzę żadnej walki z korupcją.

Krótkie podsumowanie: Niestety tylko kilka rzeczy z niektórych adnotacji rząd spełnił. Tylko wycofanie wojsk z Iraku można uznać za sukces. Tematy, które zawarłem w cudzysłowach są dostępne przy wpisaniu ich w wyszukiwarkę google.pl - więc każdy ma do nich dostęp w razie nieprawdziwości mojej wypowiedzi"

I słusznie jak zasugerował Krytyczne OKO to też trzeba sprawdzić, czyli Jego treści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magdo często mnie mylono więc no problem! Faktycznie daleko coraz dalej do kulturalnej retoryki im bliżej do wyborów. Widmo klęski p.Komorowskiego odbiera jego czytaj PO zwolennikom poczucie taktu i rozwagi. To nie są zapasy amerykańskie gdzie wszystkie chwyty są dozwolone! Cóż teraz mamy pokłosie wystąpień takich moralnych'' autorytetów'' jak pp. Wajda czy Bartoszewski ergo skoro im wolno to ''Nam'' też! Wczoraj np. jedna z koleżanek zapraszał na spotkanie z p.Kutzem aby się przekonać jaki to '' fascynujący i inteligentny człowiek'' Jeśli kogoś fascynuje tak nikczemny Pan,który był Judaszem St.Barei to mamy co mamy./ o innych wystąpieniach p.Kutza nie będę pisał. każdy może sprawdzić w necie/. P.Pawle nie boję się m.in dzięki wielu ludziom takim jak Pan którzy wspierają mnie dobrym słowem i zachętą. Jeszcze raz dziękuję!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Robert ostatni komentarz pisałam do ciebie, ale pomyliłam imię, wyszło jak wyszło przeczyta pan Rafał Gdak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mac! Rydzyk wyprał panu mózg i zupełnie zatracił pan zdolność logicznego myślenia"- panie Rafale chyba nie o taką kulturalną retorykę chodzi?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mógł powiedzieć 25 milionów groszy!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.Piotrze wyjaśnienie katastrof lotniczych zajmuję bardzo dużo czasu. P.Komorowski powinien pełnić obowiązki Prezydenta jak najkrócej. Nie ma mandatu z powszechnych wyborów. Dziwi mnie tylko jedno , On ciągle mówi o swojej tytanicznej pracy na dwóch etatach plus kandydowanie, natomiast według opinii konstytucjonalistów mógłby przekazać marszałkowi senatu p.o Prezydenta.Jednak p.Borusewicz byłby mniej spolegliwy wobec PO?

Komentarz został ukrytyrozwiń

P. Sławo dziękuję. Powtórzę jeszcze raz, różnimy się wielce ale róbmy to z kulturą tak obcą polityką i zawodowcom. Pokażmy klasę DO.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.