Facebook Google+ Twitter

Opinie. Gdzie się dwóch bije…

Mamy realną wyborczą alternatywę: PO lub PiS, czyli wybór między prawicą a prawicą. Ale czy tylko? Proponuję rozważenie strategii wyborczej, która jest w stanie wywołać pożądane zmiany na scenie politycznej.

Zakładając, że odbędzie się druga tura wyborów, a w niej znajdą się B. Komorowski i J. Kaczyński, proponuję rozważenie następującej strategii głosowania w pierwszej turze: głosowanie na G. Napieralskiego w celu odebrania części głosów dwom głównym kandydatom, z których przecież ponad 50 proc. wyborców jest niezadowolonych ( silny elektorat negatywny). Jeśli więc obaj przejdą do II tury, to z prawdziwym i mobilizującym przecież przecież sygnałem ostrzegawczym od społeczeństwa, że daleko im do spełnienia oczekiwań i nie powinni sobie pozwalać na lekceważenie takiej opinii.

Oczywiście może się zdarzyć, że drugim kandydatem w II turze zostaje Napieralski. Wtedy ogólna sytuacja jest jeszcze ciekawsza i korzystniejsza dla wyborców. Alternatywa PO a PiS vs SLD staje się wyrazista, ale przede wszystkim może w dalszej perspektywie, istotnej dla młodych ludzi, wymusić autentyczną reformę całego chorego systemu społeczno-polityczno-gospodarczego.

Taki wynik będzie miał silniejszą wymowę i dostarczy odpowiednio większej motywacji do działania, niż uzyskujemy to obecnie za przyczyną nieoczekiwanego sukcesu wyborczego G. Napieralskiego. Sam fakt, że tego nie przewidziano świadczy o bucie polityków i braku dobrego rozeznania w potrzebach i preferencjach całej masy społecznej, która stanowi przecież ogromny kapitał społeczny, o czy nawet się nie wspomina.

Naród ma wybierać spośród z tego co mu się wskaże! Nie oszukujmy się, jest tak, że gdyby wybory miały coś zmienić, to politycy zrobiliby wszystko, aby ich nie było. A wiec najsilniejsza jest tendencja zachowania status quo w podziale łupów. Nie mam poglądów lewicowych, dlatego mogę wiarygodnie taktycznie twierdzić, że zagłosowanie na lewicę, zwłaszcza młodą a więc nie skażoną, nowoczesną i perspektywiczną, osłabia ten niekorzystny dla społeczeństwa układ sił i otwiera drogę do niezbędnych głębszych reform systemu.

To będzie głosowanie na Polskę , a nie frazesy o Polsce, których wprawdzie politykom nie brakuje, ale jak się okazało, nie wysilili się na przygotowanie haseł dobrych: ciekawych treściowo i niebanalnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (16):

Sortuj komentarze:

Zapomniałem o gwiazdkach. 5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja również twierdzę, że oddanie głosu na Napieralskiego utemperuje butę starych wyjadaczy, zachwieje ich pozycję i zmusi do myślenia, jak napełnić koryto z którego nauczyli się tylko brać. Zapraszam także tu link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Stefanio, właśnie przeszły Dwa Potopy. A naczelny zarządca dostrzegł był problem. Co za szczęście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Propozycja sensowna, dla społeczeństwa.
Rywalizujący tym się nie przejmą, mają inną opcję.
Oni wszyscy wychodzą z założenia, że żyje się raz.
Jestem tu i teraz, a po mnie choćby potop.
Czyż nie odczuwamy tego skutków?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co do interesu materialnego:
http://www.youtube.com/watch?v=ykD_T0X3kwU
http://www.youtube.com/watch?v=lUkVrH_LhYI

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ok ;). Natomiast ciężko byłoby niektórym zaakceptować poglądy Napieralskiego i ryzykować, że może on chcieć je próbować wcielić w życie poprzez inicjatywę ustawodawczą albo coś. Dlatego poszerzyłbym wachlarz kandydatów do 8 poza JK i BK ;). Na niepewnego głosować nie będę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, brzmi to przekonująco. Ponadto rozumiem, że w polityce nic nie jest takie , na jakie wygląda. Jednak to nie zmienia aktualności mojej propozycji, natomiast podstawą jej stają się różnice osobowościowe, różnice mentalności kandydatów: stabilny B.Komorowski, autorytarny ( a więc niebezpieczny) J. Kaczyński oraz młody ( a więc perspektywiczny, choć niepewny) G. Napieralski. Rzeczywistość ma charakter deterministycznego chaosu, czyli niepewnej co do wyniku gry. Wnioski nasuwają się same :)
Ale najpewniejsze wydaję się dokonywanie wyboru ze względu na interes osobisty ( gło0wnie materialny) grupy społecznej

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zakładając, że odbędzie się druga tura wyborów, a w niej znajdą się B. Komorowski i J. Kaczyński,"
to nie ma sensu na nich głosować, bo głos na nic nie wpływa - lepiej zagłosować zgodnie z poglądami w pierwszej.

I dlaczego od razu na Napieralskiego?

"Nie mam poglądów lewicowych, dlatego mogę wiarygodnie taktycznie twierdzić, że zagłosowanie na lewicę, zwłaszcza młodą a więc nie skażoną, nowoczesną i perspektywiczną, osłabia ten niekorzystny dla społeczeństwa układ sił i otwiera drogę do niezbędnych głębszych reform systemu."
Socjalizm++? Dzięki, postoję ;). Też nie mam poglądów lewicowych.

"To będzie głosowanie na Polskę , a nie frazesy o Polsce, których wprawdzie politykom nie brakuje, ale jak się okazało, nie wysilili się na przygotowanie haseł dobrych: ciekawych treściowo i niebanalnych."
Na szczęście nie chodzi o to by głosować na hasło ale na człowieka, jego osobowość i wizję prowadzenia państwa.

Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.06.2010 14:58

podział tej jest dość dziwny . Można opowiedzieć się za ustępstwami . Lewicy dzisiaj przydało by się trochę głosów, ,moim zdaniem czas na politykę którą poprowadzi młody człowiek , pozdrawiam pana Mieczysława

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, nie chciałem używać terminu mohery w odniesieniu do istotnej liczbowo grupy wyborców o jasno sformułowanych potrzebach i interesach. Ale rzeczywiście bez jej uwzględnienia rasowy polityk popełniłby poważny błąd. Ale odpowiednie umizgi, zwłaszcza do czarnych sukienkowych jej idoli, są , jak widać , oczkiem w głowie obu głównych kandydatów. Żenujące, ale skuteczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.