Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Jak dokonać wyboru?

Jak dokonać jednak wyboru by nie narzekać później? Czy jest jakaś recepta na zadowolenie z podjętej decyzji?

Najprawdopodobniej poprzez zaznaczenie krzyżykiem właściwego pola. Takie proste a jednak tak skomplikowane. Każdy, kto dokona wyboru będzie w dużo lepszej sytuacji od tego który nie pójdzie do wyborów. Będzie miał prawo do narzekania że wybrali nie jego kandydata lub też że zawiódł jego oczekiwania albo po prostu nie do końca sprawdził się. Ten który nie postawi krzyżyka zabiera sobie ten przywilej zrzędy.

Jak dokonać jednak wyboru, by nie narzekać później? Czy jest jakaś recepta na zadowolenie z podjętej decyzji?

Wybór nie jest prosty. Kandydaci nie ułatwiają nam tego. Jedni przechodzą dziwną metamorfozę z groźnego wilka w pogodnego baranka, któremu na dodatek zdawać by się mogło nawet niepogoda sprzyja. Drugi ważny, też w tej powodzi klęsk przeróżnych odnajduje się należycie. Spokojny i opanowany, taki mąż nie tylko żony ale i stanu nawet. Oby po wyborach ożywił się jednak choć trochę, bo orędzia poważne bardzo będą aż strach. Kolejny mówi, że w taką niepogodę to on z domu się nie rusza tylko czeka aż przestanie padać. Pogadać - mówi nie ma z kim. Inny w tym czasie odwrotnie jeździ a nawet lata tam gdzie największa niepogoda i ręce załamuje ładnie jakby się modlił prawie choć nie jestem pewny czy umie. Prawie każdy szuka kontaktu z wyborcami. Jedni aktywnie nawet na zakupach na targowiskach się pojawiają, inni przed szychtą ulotki rozdają, a są i tacy którzy na obiad do wyborcy przyjadą ze świtą. Każdy ma bloga i wypisuje tam różne rzeczy o sobie i przyszłości z nim w roli głównej. Pomagają każdemu sztaby przybocznych, które to częściej popełniają błędy i te nagłośnione przez media sterują również wyborcą. Można porównywać zamożność kandydatów do fotela. Podobno bogaty kandydat mniej będzie miał pokus do wykorzystania pozycji do robienia biznesów. Ale czy na pewno?

Można oceniać programy wyborcze, ale w tej kampanii jakoś nikt nie ma odwagi ich przedstawić. Pewnie są słabe i jak zwykle bardziej w charakterze pobożnych życzeń.

Czego można się spodziewać po wyborze na przyszłość? A kto to wie? Ten co obiecywał rozliczać, teraz mówi że będzie rękę podawał do pojednania. Drugi stateczny, sprawdził się jako organizator pogrzebów, ale czy będzie potrafił zorganizować coś jeszcze, nie wiadomo na pewno. Pozostali obiecują rzeczy przeróżne, ale sami dobrze wiedzą że nikt nie da im szansy na wdrożenie tych fajnych pomysłów.

Nie jest prosto z tym wyborem. Jedno jest pewne wybrać trzeba, bo to nasz obowiązek i w pewien sposób wpływ na naszą przyszłość. Osobiście nie lubię cofania się do przeszłości, ale tym razem to zrobię i wybiorę tego, który mniej zepsuł. Tak dokonam wyboru mojego prezydenta. W tym upatruję słuszności wyboru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

To super że potrafi się zgodzić w pewnych kwestiach mimo wielu różnic.Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak taka amerykańska droga bardziej mnie przekonuje. Pokazuje że jak ktoś potrafi zarządzać własnym portfelem to i lepiej zadba o mnie.
Nasza rzeczywistość jest inna.
Zgadzam się z Tobą że Komorowski swoje odsiedział i zbytnio się tym nie chwali. Skromność to to co mnie dodatkowo do niego przekonuje.
Mój ojciec mówił że stara miotła to już dużo nie zagarnie. W tym też jest trochę prawdy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomaszu tylko jedna uwaga. Napisałeś o bogatym kandydacie i pokusach. To jest temat pod rozwagę. pamiętasz na pewno że w USA nie miałby szans kandydat na prezydenta ,który by wcześniej nie doszedł do ''pieniędzy''.Wielu było milionerami albo przynajmnie mieli wielki osiągnięcia na polu ''Marsa'' np.Eisenhower. Ergo trzeba być kimś żeby startować w wyborach. Mimo ,że p.Komorowsi nie jest bohaterem mojej bajki to w mrocznych czasach miał odwagę powiedzieć Złu NIE! To jego plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.