Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Jarosław Kaczyński zdystansował rywali

Komitety wyborcze kończą akcję zbierania podpisów. Rekordzista – Jarosław Kaczyński zgromadził ich ponad 1,7 miliona – to prawie tyle, co pozostali kandydaci razem wzięci.

Nikt nie przypuszczał, że prowadzona w tak krótkim czasie akcja zbierania podpisów da takie rezultaty, a jej wynik zasygnalizuje coś, co jeszcze nie tak dawno byłoby dla mediów i dla sporej części społeczeństwa zwyczajnie nierealne.

Ponad milion siedemset tysięcy podpisówW przeciągu kilku dni pod kandydaturą Jarosława Kaczyńskiego zebrano ponad milion siedemset tysięcy podpisów poparcia. Nie była to, li tylko, praca terenowych struktur PiS, ale i spontanicznie zgłaszających się do pomocy głównie młodych ludzi, którzy w bezinteresowny sposób deklarowali chęć pomocy, przynosząc zapełnione listy z poparciem dla Jarosława Kaczyńskiego.

Nadal wpływają podpisyO ogromie pracy niech świadczy fakt, że PiS wykazujący się o połowę mniejszą ilością członków niż PO, zebrał tych podpisów grubo ponad dwa razy więcej. Pomimo oficjalnego zakończenia akcji, do biur PiS nadal zgłaszają się ludzie, nadal chcą swoim podpisem zamanifestować wolę i chęć zagłosowania i proszą o wysłanie ich poparcia do Warszawy. "aby Polacy usłyszeli, że utożsamiają się z Jarosławem". Mówią w świecie, że Polacy to dziwny naród, bo dla sąsiadów całkowicie niezrozumiały, nieprzewidywalny i trudny, a w zasadzie niemożliwy do okiełznania.

Duch patriotyzmuPonad dwa lata temu, zdawało się, że ten duch patriotyzmu z jakim podobno się rodzimy, zamazany został duchem politycznego cynizmu, a nawet oszustwa. Wtedy, młodzi ludzie w swoich publicznych wypowiedziach, nazywali siebie w pierwszych słowach: Europejczykami, a później dodawali iż są polakami, tyle że Polkami przez małe "p", bo najważniejsza była Europa, bo najważniejszy był obiecywany przez polityków dobrobyt, braterstwo i niezgłębiona miłość. Na listach poparcia, jakie oglądałem, a było ich ponad 2 tysiące, zdecydowana większość to ludzie urodzeni już w wolnej Polsce, co widać po dwu pierwszych numerach PESEL.

To ogromny zwrot w kategoriach myślenia młodych ludzi, tych którzy jeszcze nie tak dawno wyśmiewali moherowe berety, tych którzy poddawali się akcji "schowaj babci dowód osobisty".
Widać, że coś w tych młodych ludziach pękło, coś do nich dotarło, widać że "Jeszcze Polska nie zginęła" i co najważniejsze, że swojej szansy na zamanifestowanie własnego patriotyzmu nie przespali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

> OPINIE: Jarosław Kaczyński zdystansował rywali

...i to jest choćby wystarczający powód dla którego jego przeciwnicy powinni pójść do urn.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.