Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

468 miejsce

Opinie o Speak Up, czyli jak wybrać najlepszą szkołę języka angielskiego?

  • Źródło: Artykuł sponsorowany
  • Data dodania: 2015-03-23 13:19

Jaki poziom znajomości angielskiego prezentują Polacy? Najnowszy raport międzynarodowego rankingu EF English Proficiency Index 2014 ujawnił optymistyczny dla nas wynik: Very High Proficiency. Polacy zajęli szóste miejsce wśród 63 krajów z całego świata.

 / Fot. Speak UpJest to efekt coraz większej świadomości tego, jak niezbędny do funkcjonowania w dzisiejszym świecie jest język angielski. Niestety praktyka pokazuje, że edukacja językowa oparta tylko na szkolnictwie publicznym to za mało jak na wymagania czasów, w jakich żyjemy. I tu z pomocą przychodzą szkoły językowe. Uniwersalne i tradycyjne metody nauki są coraz częściej zastępowane przez nowatorskie rozwiązania i indywidualne podejście do studenta. Jak zatem wybrać najlepszy kurs angielskiego?

Bez angielskiego ani rusz

W kontekście edukacji językowej współczesny świat nie ma granic. Kontakty, informacje, podróże, praca – we wszystkich dziedzinach funkcjonujemy w międzynarodowym środowisku, w którym uniwersalnym językiem jest angielski. Nic więc dziwnego, że wiele osób poszukuje możliwości efektywnej nauki i skutecznych kursów języka angielskiego. Coraz więcej rodziców inwestuje w dodatkową edukację dzieci - od przedszkolaka po licealistę. Starsza młodzież (szkoły średnie, wyższe uczelnie) doskonale zdaje sobie sprawę, że bez angielskiego trudno będzie odnaleźć się na rynku pracy.

Gwarancja oczekiwanych rezultatów

Szkoły językowe prześcigają się w ofertach. Ale zanim zainwestujemy fundusze oraz czas, warto wybrać szkołę języka angielskiego, która oferuje, a nawet gwarantuje rezultaty na miarę oczekiwań. Gwarancja i oczekiwania to słowa klucze na etapie wyboru szkoły. Chcemy się nie tylko uczyć, ale przede wszystkim nauczyć. Biorąc pod opinie o kursach języka angielskiego, warto skorzystać z nauki angielskiego w szkołach Speak Up.

Już sam fakt, że jest to szkoła sieciowa jest niebagatelnym atutem. Oznacza to, że z oferty Speak Up można skorzystać praktycznie w całej Polsce. Ale to nie jedyny atut nauki w Speak Up. Duży nacisk kładzie się na elastyczne podejście i dostosowanie do indywidualnych potrzeb słuchaczy. A to doskonale wpisuje się w oczekiwania konkretnych rezultatów i umiejętności.

Opinie o Speak Up: indywidualne podejście i elastyczność

Studenci najczęściej doceniają w Speak Up indywidualne podejście i elastyczność. Przyjrzyjmy się, na czym konkretnie polega unikatowa metoda Speak Up. Założenia są jak najbardziej słuszne, oparte na analizie celów, potrzeb, dotychczasowych umiejętności oraz możliwości czasowych.

Bardzo istotnym elementem oferty Speak Up jest różnorodność metod nauczania języka: zajęcia w niewielkich grupach z doświadczonymi lektorami, konwersacje, zarówno z nauczycielem, jak również w klubie dyskusyjnym. Dostęp do pomocy multimedialnych to doskonały sposób na przyswajanie słownictwa, naukę prawidłowej wymowy, a kameralne warunki sprzyjają pokonaniu bariery językowej. Klub Speak Up to kolejny skuteczny i przyjemny sposób na doskonalenie umiejętności językowych. Potwierdzają to opinie o Speak Up. Uczestnicy zgodnie chwalą sobie konwersacje klubowe (Club Activities). Dyskusje na różne tematy to najlepszy sposób na przyswajanie słownictwa oraz sprawdzenie znajomości gramatyki, wymowy i umiejętności swobodnej wypowiedzi. W dobie powszechnej cyfryzacji
trudno wyobrazić sobie efektywną naukę bez dostępu do internetowej Strefy Słuchacza i nauki oraz ćwiczeń online. Oczywiście o dowolnej porze i z każdego miejsca.

Certyfikaty i zawodowa weryfikacja

Przyjemna nauka, interesujące tematy, nowoczesne metody i pomoce multimedialne – brzmi interesująco. Ale wymiernym rezultatem są umiejętności, które weryfikuje np. życie zawodowe. Warto tu zaznaczyć, że nauka w Speak Up to również duża elastyczność czasowa, co jest niebagatelnym argumentem dla osób pracujących. Kursy języka angielskiego są realizowane zgodnie ze standardami europejskimi (CEFR). Po ukończeniu konkretnych poziomów otrzymuje się certyfikaty i referencje przydatne na rynku pracy. Praktyczną znajomość języka sprawdzają także międzynarodowe egzaminy. Przygotowanie merytoryczne oraz wprowadzenie w specyfikę najważniejszych testów i egzaminów (FCE, CAE, University of Cambridge ESOL) to również specjalność Speak Up.

Ocena Speak Up - indywidualna i motywująca

Szkoła to nie tylko nauka, ale także ocena. Również w tym zakresie Speak Up zapewnia indywidualne podejście, zgodne z międzynarodowymi standardami. Program nauczania jest adekwatny do poziomów biegłości opracowanych przez Radę Europy. Uczestnicy kursów na każdym etapie mają możliwość oceny poziomu oraz ewentualnych braków, nad którymi należy popracować (według CEFR). Poziomy nauki angielskiego w Speak Up pokrywają się ze strukturą poziomów Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Ocena postępów ma miejsce praktycznie na każdym etapie i służy m.in. koncentracji na obszarach, które wymagają większego zaangażowania ze strony ucznia oraz szkoły (lektorów, metodyka). Każdy z uczniów ma możliwość współpracy z metodykiem (Head of Studies), indywidualnej konsultacji, ewentualnej korekty założeń, planu zajęć.

Na koniec odpowiedzmy na pytanie co z gwarancją, na której zapewne zależy każdemu, kto decyduje się na kurs językowy. Speak Up gwarantuje, że uczestnik kursu nauczy się języka angielskiego w zakresie komunikacji w życiu codziennym, w pracy, w podróży, w konwersacjach towarzyskich i w czasie biznesowych spotkań. Ba! Speak Up obiecuje nawet, że jeśli oczekiwane rezultaty nie zostaną wypracowane, można powtórzyć ukończony kurs.
Należy zatem wysnuć słuszny chyba wniosek, że szkoła języka angielskiego, która daje taką gwarancję, musi być pewna rezultatów i proponowanych metod.


Speak-up.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ja nie narzekam na speak up :) Moje starsze rodzeństwo, któe już pracuje tez sobie chwali. Ja jestem w licem i cały czas czuję, że uczę się więcej niż w szkole, a chodzę do klasy z zaawansowanym angielskim. Wciąż też jestem nastolatkiem, więc płacę mniej za zajęcia, a właściwie to rodzice płacą mniej ^^

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.