Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Odmiana czyli w tył zwrot?

Kampania wyborcza, przytłoczona ogromem nieszczęścia ludzkiego przebiega na drugim planie i w sposób bardzo nietypowy. Kandydaci - jedni przypominają o swoim istnieniu, inni - z racji pełnionych obowiązków, bywają tam, gdzie być powinni.

Jeden z kandydatów pokazał się jednak na typowym wyborczym zgromadzeniu, aby zademonstrować kolejny raz swoja "odmianę".

Odmiana ta, odmieniana przez wszystkie przypadki, dotknęła mocą swoją kandydata na prezydenta RP, Jarosława Kaczyńskiego. Moc odmiany objawiła się głównie w czułych słowach do Rosjan, oraz w haśle wyborczym. Hasło - Najważniejsza jest Polska - zdumiewa mnie swą genialną i odkrywczą prostotą na każdym słupie ogłoszeniowym w drodze na bazar, gdzie zaopatruję się nieodmiennie w jarzyny wszelkie. Do tej pory bardzo ważne bywały np. Gruzja i Egipt - każde z typowymi dla siebie możliwościami rozrywkowymi, zależnymi od rodzaju uzbrojenia, lub rozległości plaż nadmorskich.

Wprowadzanie w życie ważności Polski zaczęło się jednak na serio: odmieniony kandydat, otoczony lasem flag państwowych i podbudowany okrzykami „ratuj nas ratuj” - postanowił uratować swój nowy image i wiec wyborczy hard zamienił na wersję light. Nie nadużywając i tym razem mównicy, łaskawie oznajmił poparcie dla borykających się z powodzią. Ponieważ trudno z trybuny, do tłumu, gawędzić tonem dobrotliwego ojczulka przy nocnej lampce, a podniesienie głosu może jednak wywołać odruch bezwarunkowy, demonstrowany niejednokrotnie już od czasu palenia kukły Wałęsy - kandydat po wygłoszeniu poparcia wybył był z wiecu, zostawiając wielbicieli we własnym sosie.

Obserwując poczynania sprytnego komitetu wyborczego PiS i samego "odmieńca" muszę stwierdzić, że nie wierzę ani przez moment w tę słynną odmianę, zmianę i przemianę.
Oznaczałaby ona w praktyce odwrócenie się plecami do wypracowanej idei IV RP i wszelkich związanych z tym poczynań. Poczynania zaś były niebagatelne: objęcie wbrew deklaracjom premierostwa przy bracie-prezydencie, zawarcie, a potem zerwanie koalicji a LPR i Samoobroną - wszystko dla objęcia pełni władzy i zaprowadzenie IV RP, przy pomocy "ziobryzacji" prawa, IPN-u i rozstawiania po kątach "onych".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (78):

Sortuj komentarze:

Pan Rutkowski wynalazł nową kategorię publiczności: "własna gawiedź". Sądze, że określenie to dotyczy osób, które tutaj wzięły udział w dyskusji, z panem Rutkowski włącznie.
Moje gratulacje. ( bo ja na żywo nie wystepuję, ani na wałach, ani w górach)
Nawet pan sobie nie wyobraża, jak fajnie jest mieć własną gawiedź, i sądząc z intelektualnego poziomu pańkich wpisów - rychło dorobi sie pan własnej. Gawiedzi oczywiście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

P.Jerzy ja jeśli Pan pozwoli skupię się na mających realną władzę a nie na '' życzeniowych '' planach opozycji. Ilość zerwanych mostów tylko na Odrze przeraża. domy ,szkoły.itd będą potrzebna miliardy na odbudowę tego co leży w gestii państwa i to jest problem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie do wiary!!! Pan Mac zarzuca Panu Kuśmierkowi ogrzewanie główki moherowym beretem, popieranie PIS, mieszkanie w ziemiance oraz podły ubiór i język. Znalazł się też wątek wiary w cuda - czyżby Rydzykowe? Moim skromnym zdaniem, albo pan Mac przed napisaniem tego komentarza wypił nieco za dużo "święconej wódy", albo na wzór Prezesa PiS postanowił pobawić się w kameleona. Mam nadzieję, że po takim dictum, pana Zdzisława, Pan Maciej nie zmieni swoich POlitycznych POglądów, bo POmału nie będzie na tym POrtalu z kim POgadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.05.2010 17:16

A wszystko przez tę komunikację werbalną , która jest tak zorganizowana, że każdy artykuł , opinia, każdy komentarz skłania do natychmiastowej odpowiedzi, i tak się dzieje i dziać się będzie. Śmiesznym staje się reakcja dlaczego odpowiadamy, zostawcie Nas w stanie dobrego samopoczucia, bo wymiana myśli nie mieści się w naszych głowach i sprawia nam nie lada kłopot. Po prostu czujemy się z tym podle.

Zmiana sojuszy to rzecz pewna jak to, że wierzący i nie wierzący w zmiany, dotkną dziś klamek toalet-i jutro i pojutrze tak będzie
Sojusz miedzy ludźmi którego zawarto np. z podległości , konformizmu, czy z interesu władzy, czy pod wpływem propagandy jednego słusznego ośrodka itd. - to taki sojusz jest jak baba i chłop na wrotkach ( i to się może zdarzyć jak będą pod wpływem) którymi zachwieje przy najbliższym zakręcie poważnych spraw. Ogon złamany i powód do stresu.

Istnieje też inny sojusz, który jest jak wyrwa w rozumie (naturalnie że pękło, bo się Różnią) Czasami zatem to się zdarza, i zdarzy nie raz, lecz w tym przypadku ogonami nie trzeba będzie kręcić , lecz głowami po to, żeby dobry obyczaj powrócił.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.05.2010 16:44

Zazdroszczę Ci, Jadziu...

Ja już nie potrafię się dziwić. Pozostaje mi wybór miedzy głośnym śmiechem a bezsilną złością. Wybieram to pierwsze; przynajmniej staram się dokonać takiego wyboru.

O maglu już słyszałem. Pod Twoim poprzednim artykułem pisał o nim Pan Mac. Tutaj pisze o nim Pan Kuśmierek. Cóż, każdy z nas ma inne zainteresowania. Hobby obu panów to magiel. Jak sądzisz, czy dlatego, ze obaj tak często i chętnie krochmalą?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacku - człowiek czuje się młody, dopóki sie światu dziwi. Więc ja sie dziwię, kręcę głową z niedowierzaniem i zerkam w lustro. W tej chwili juz nie mam czym udowodnic swojego wieku. Jeszcze pare tygodni i po smoczek tłusta łapke wyciągnę.
Takie to są przedziwne, uboczne skutki masochizmu dwóch panów, którzy "nie chcom, ale muszom": czytać i komentować tą cholerną Kowalczykową z niewyparzonym językiem.
A poniewaz pogubiłam sie już między zgryzliwością, sarkazmem i doniesieniami na temat wiejskiego magla, przypomina mi sie coś na temat zjadania własnego ogona...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.05.2010 15:13

Pan Kuśmierek zaplątał się we własne sidła :) Nie miejmy jednak do Niego pretensji! Tak bywa, gdy piszemy komentarz, jednocześnie słuchając światłych slow jednego z Ojców Redaktorów... :)

Chciałbym zadać autorce pewne pytanie: Jadziu, czy już się śmiejesz do rozpuku, czy nadal jeszcze kręcisz głową z niedowierzaniem??? ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

PiS opracowuje własny program pomocy a SLD proponuje dać zysk z NBP 4 mld. O innych nie słyszałem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie pisze Pan, że rząd chce "górą pieniędzy" osiągnąć cel polityczny... Może mi Pan przypomnieć, bo już pamięć nie ta, które to partie chcą "przebić" PO wielkością zasiłków?

Komentarz został ukrytyrozwiń

No, już lepiej Pani Marto. Inaczej to bez końca by się ta sprzeczka wlokła. A życie jest tak piękne. Trochę uśmiechu proszę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.