Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Tusk będzie miał własnego prezydenta?

Już niebawem rodacy tłumnie ruszą do urn. Należy się spodziewać, że tragedia smoleńska zaktywizowała naród i frekwencja wyborcza będzie większa niż ostatnio.

Zdjęcie Donalda Tuska z oficjalnej strony Premiera RP / Fot. http://www.premier.gov.pl/premier/donald_tusk/Wciąż w rankingach przedwyborczych przoduje zwycięzca prawyborów w PO. Choć to zupełnie nowa jakość w pojęciu prawyborów. Ale i państwo nasze to zupełnie inna jakość.

Co prawda „Metro” niepokoi się małą różnicą do wiadomego konkurenta, a to mogłoby już oznaczać, że w rzeczywistości stoi na przegranej pozycji. Jeśli jednak czytać będziemy literalnie, to rośnie w nas świadomość jedynego możliwego zwycięzcy.

Koronę otrzyma Bronisław Komorowski. Tak naprawdę z namaszczenia Donalda Tuska. Obserwuję wyraz twarzy naszego premiera. Widzę jego napięcie i przejęcie. I zastanawiam się czym to jest spowodowane? Twarz naszego premiera przestaje trącić optymizmem. Staje się zatroskana i spięta. Nie jest dobrze. Przypomina mi się exposé premiera. Długie. Kto wie, czy nie najdłuższe. Ale w związku z tym mocno rozbudowane, pełne zaufania i celów. Pamiętacie Państwo? Jeśli nie to przypomnijcie je sobie:. Mnóstwo celów. Ambicja i modernizacja. Dotychczas na przeszkodzie stał "obcy” prezydent. Ale teraz? Będzie swój. Swój, własny. Wszystko staje się możliwe. Nawet jednomandatowe okręgi wyborcze, dla których PO zabrała prawie 0,75 miliona podpisów. Nawet likwidacja Senatu. A pamiętacie program gospodarczy? Nie wspominano tam o sięganiu do zasobów OFE – czyli uciułanych składek "publiczności". Teraz mając pod ręką Bronisława Komorowskiego będzie z górki. Czy stąd wyraz zatroskania i spadające słupki poparcia?

A na zakończenie, by co niektórzy nie uważali że to skończona perfidia, napomknę krótko, że i Jarosław miał swego prezydenta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Donald Tusk jak się wyraził ubolewał nad tym że aż 1,5 mil osób z Polski wyjechała na zachód za pracą tymczasową. W swoim wystąpieniu w ogóle nie odniósł się do problematyki dla czego te osoby wyjechały za granice wiec zróbmy za niego te zadanie.Jeżeli porozmawia się z osobami ,które wyjechały wymienia się najczęściej dwa główne powody pierwszy to kwestie ekonomiczne drugi to godność.Za granicą szanuje się pracownika.W Polsce jak jest wszyscy wiemy po prostu pracownikiem się pomiata warto przypomnieć po PRL-u rozmontowano społeczny system stosunków pracy gdzie na szczeblu społecznym warunki zatrudnienia w tym poziom płac były ustalane w oparciu o poziom płac branżowych czy też rządowych.Teraz jak wiemy dzisiaj umowę podpisuje się indywidualnie a wiec i wszystkie warunki tej umowy też są negocjowane indywidualnie,a poziomu uzwiązkowienia na zachodzie praktycznie jest dziesięć razy większy niż w Polsce jakie są tego konsekwencje a takie że spadły płace.

81% pracowników zarabia poniżej wynagrodzenia przeciętnego ,a co czwarty pracownik zarabia o połowę mniej od średniej krajowej. Te dane nie pokazują spadku siły nabywczej pieniądza warto przypomnieć że w 1992 roku za płace minimalna można było wynająć kawalerkę dokonać opłaty i raz na jakiś czas kupić buty i ubranie, dzisiaj praktycznie trzy place minimalne na to nie wystarczają .Przyjrzyjmy się na przykład jak wyglądają składki na ZUS paradoksalnie płci się więcej im mniej się zarabia czyli jeżeli zarabiam 1000zł to suma różnych składek wynosi 43% nie licząc podatku dochodowego a pracownik który zarabia 100 razy więcej płaci 13 %.To jest właśnie liberalna sprawiedliwość!!!
Jak wiemy PO darzy do wprowadzenia podatku liniowego PSL pewnie nie poprze , ale jeśli podatek liniowy został by wprowadzony w konsekwecji udział składek razem z podatkiem dochodowym wynosił by ci co zarabiają 1000zł zapłacą 48% a ten co zarabia 100 razy więcej odprowadzał by 27% kto wobec tego utrzymywał by państwo? Donald Tusk przedstawił to jako receptę ,która ma ściągnąć emigrantów do polski.Ludzie przed tym uciekają uciekają przed skutkami liberalizmu i przed samym liberalizmem,ludzie uciekają tam gdzie ich się szanuje godnie i sprawiedliwie opłaca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale to wcale nie umniejsza Donaldowi ...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grzegorz, 3:30 to jest pryszcz. Władysław G. nawijał 6 godzin i to właśnie kojarzył mi się z pieprzem i dżemem. Jeden pieprzył, reszta drzemała. Byłem wtedy dzieckiem, ale pamiętam co dorośli mówili na temat przemówień, itp...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Donalda Tuska expoze trwało 3:30 godziny :-) jak by Fidel Castro to wiedział pewnie z miejsca podał by się do dymisji:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie chcę komentować, bo jak się wyrażę to mnie pozwie do sądu. W każdym bądź razie miażdżąca przewaga jednej partii bez mocnej opozycji spowoduje że Polacy będą zniesmaczeni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co przez te 5 lat? Brawa publiczności, czy gwizdy za chwilę?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brakuje realnej szansy dla "czarnego konia". Może za 5 lat?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.