Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Wart Pac pałaca…

Jesteśmy w trakcie dyskusji o czekającym nas wyborze prezydenta Rzeczypospolitej. Z moich osobistych obserwacji wynikły pewne wnioski. Prezentuję je poniżej.

Kolportowana we Wrocławiu ulotka, z fotografią czterech SS-manów, zaopatrzona dramatycznym
pytaniem,
„Czy kierowca to Donald Tusk, ojciec premiera” - z pewnością nie jest dziełem komitetu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego. Ludzie prowadzący jego kampanię nie są idiotami: wręcz przeciwnie - kampania prowadzona jest zręcznie, inteligentnie i jak dotychczas - skutecznie, bo tak zwane słupki rosną. Kompletne, ukazujące się tu i ówdzie bzdury, są dziełem nadgorliwców, którym nie przychodzi do głowy, że w gruncie rzeczy taką działalnością mogą swojemu człowiekowi zaszkodzić.

Oczywiście, im więcej szkodzą, tym większa uciecha dla osób, które na Kaczyńskiego nie zagłosują; osobiście od dawna byłam i pozostaję przeciwniczką PiS-u i akurat ten rodzaj szkodnictwa nie martwi mnie nadmiernie. Jarosław Kaczyński mówił 15 stycznia 2007 roku, w wywiadzie dla Wprost: ”Chciałem rządzić już gdy miałem 12 lat. Premierem zamierzałem zostać mając lat 34, a skończyć rządy, mając lat 91. To byłby rok 2040. To jeszcze strasznie dużo czasu”.

Wynurzenie szczere, ale dość porażające. Taka prezentacja życiowych zamiarów powoduje, że nie wierzę w żadne „przemiany” i „nowe opakowanie” Jarosława. Człowiekowi leży na duszy władza i będzie to marzenie realizował przy pomocy wszelkich środków.

Przechodząc do PO i kandydata na prezydenta, marszałka Komorowskiego - nigdy nie wyrażałam w tej materii nadmiernych zachwytów, a jeśli byłam zwolenniczką - to raczej na zasadzie milczącej akceptacji. I to nie z racji nadzwyczajnego uwielbienia dla kandydata partii rządzącej, co na zasadzie „przeciw Jarosławowi”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (82):

Sortuj komentarze:

A więc szkoda, że nie zbiorniki tylko Orliki?
Ale jak lud by to odebrał. Lud zwykle łyka igrzyska, gdy mu się je funduje. I apetyty wtedy rosną. Jak łatwo takie apetyty boiskowe wzbudzić. Ale przecież zbiorniki wodne mogą się kojarzyć z łódką, kajakiem, wędką, plażą i wreszcie z tanią i naturalną energią. Zwyciężyła jednak piłką nożna. I kibole.
A nie zdrowy rozsądek, gospodarka kraju i efektywność. Sport, wypoczynek, turystyka i energetyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz?! No coś Ty?! Daj sobie na luz! Od przeznaczenia nie uciekniemy! Politykami nie przejmuj się. Przed jupiterami i kamerami a kulisami jest zupełnie inaczej. To są aktorzy najwyższego lotu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Z.R.Mac, jak będzie Jarosław Kaczyński reagował i podejmował decyzje, gdyby wyszło że Tupolew wylądował przy pomocy "życzliwych"?! A dzisiaj już nie ma miejsca dla ludzi kierujących się emocjami, z czego polityka niemiecka dawno już zeszła. W polityce obowiązuje czyste, profesjonalne, bezwzględne wyrachowanie. Sentymentalne podejście do zagadnień związanych z polityką zawsze Polaków zbyt dużo kosztowało! W sumie jaka to różnica, skoro PO i PiS za kulisami "podają sobie dłonie pod stołem"?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Was czytam. Udajecie, czy rzeczywiście..................? Tak jakbyście nie wiedzieli o jaką stawkę chodzi? A stawka jest bardzo wysoka! Teraz to już nie czasy, gdzie można było "kluczyć"! Politycy są na tyle świadomi wiedząc, że przegrana może przeciągnąć się na długie lata, odpychając od "koryta". Lepper bez diety poselskiej marnieje nam w oczach! Największy szkodnik polityczny, w dodatku nagannie nieuczciwy! Pisałem o nim w "ONET.pl" i pytałem, jak miał czelność wystawić Bonda w wyborach na terenie Legnicy, skoro był uwikłany w sprawy korupcyjne na terenie innego województwa?! Startowanie do wyborów prezydenckich po takich chuligańskich wybrykach jest wyjątkową bezczelnością! O "drugiej Japonii" społeczeństwo zdążyło zapomnieć. O "drugiej Irlandii" pamiętają niektórzy. O oszczędnym państwie "władza" nie chce nawet słyszeć! Wręcz odwrotnie! Obwodnicę Nowogardu już się buduje, prowadząc ją przez największe złoża wody pitnej, najwyższej jakości na Pomorzu a podejrzewam że i w Polsce! A głosowanie?! I tak źle i tak niedobrze! Znajdujemy się teraz "pomiędzy młotem a kowadłem".
Na opcję Tuska głosować (Komorowski)?! Szkoda długopisu! Nakryłem Nitrasa(PO) na kombinacji, powiadomiłem media. TV przyjechała o dzień za późno, to nazywa się sprawność. No ale znaleźli się świadkowie a pewna osoba wykonała zdjęcia. Po wielu takich przejściach, ostatnie co mogłoby być, to uwierzyć mowie polityka! I dlatego nie mam zamiaru spierać się o jakąkolwiek opcję polityczną, ale będę tak głosował żeby była w pewnym stopniu równowaga tak, żeby opozycja mogła stosunkowo dobrze kontrolować tego co rządzi. A Tusk? Jest piłkarzem. Jak dobrym? Nie wiem. Wiem tylko że na boisku można
"oszczędnie biegać".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie pomylił epok i nie o rojenia wesołego staruszka chodzi. To są odgłosy paniki. Za chwilę będą donosy do Brukseli - bo to grono elickie też potrafi zakapować własny naród i kraj ponad jego własnymi prawami. Już tego doświadczyliśmy, tylko może wielu to umknęło.
Cieszę się Pani Jadwigo i popieram.
Precz z partyjniactwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo! super

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję dobrego humoru komentatorom! Jadzi zawsze wstawiam pionę, z racji, chociażby podobizny wiekowej. I to moja sprawa. A tak, "na boku" to mnie jakoś nie do śmiechu. Tyle strat w ostatnich czasach, tak w ludziach, jak i w dobrach materialnych. Polsko! Dokąd zmierzasz? Nic weselszego mi nie przychodzi do głowy.
Boleść za mną chodzi od świtu do późnej nocy.
Na przeciwdziałanie, nie znajduję w sobie mocy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy jeszcze ktos z Panstwa ma ochote na wymianę wzajemnych komplementów? Bardzo proszę. Miejsce równie dobre, jak każde inne. Z wyjątkiem priva rzecz jasna, no ale priv nie nabija liczników(ilosci wejśc i ilosci komentarzy). A to sie liczy. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2010 10:51

Sławo

Zapalasz gwiazdki a mi „pogasły” połączenia z kilkoma ludzi. Są na razie odcięci od świata-niektóre miejscowości Regionu Opolskiego.


Pardon Jadwigo, że tu o tym piszę. Miałem jeszcze z dwa komenty zamieścić odnośnie Twego artykułu. Na razie nie będę uczestniczył w żadnej dyskusji, ba są ważniejsze sprawy.
I stąd to krótkie wyjaśnienie

P.S. Droga Sławo chętnie odpowiem mailem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Wiesławe, ujmując rzecz żartobliwie - jesli za koniunkturą, to już raczej piechociarze: idą do celu wg. azymutu.
Spadochroniarz jednak ryzykuje, że wyląduje całkiem gdzie indziej.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.