Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Weź udział w wyborach!

Dlaczego warto iść na wybory? Czy brak w nich udziału czyni cię "anarchistą"? Wreszcie czy głosowanie w wyborach to postawa patriotyczna?

Polacy Walczyli, Polacy Wygrali, Polacy są Wolni. / Fot. commons.wikimedia.orgDołączyłem do w24.pl jakiś czas temu. Mój plan był prosty. Zostać dziennikarzem rozrywkowym. Informować ludzi o rzeczach przyjemnych, pisać w interesujący sposób i się dobrze przy tym bawić.

Jednak fakt jest faktem, że jestem dziennikarzem. Dziennikarstwo to służba. Dlatego czasem musimy pisać rzeczy, które muszą być napisane, pomimo, że nie planowaliśmy zajmować się daną dziedziną. Nadchodzą wybory i nie da się ukryć, że tak jak moim obowiązkiem jest dostarczać wiarygodną informację, tak obowiązkiem każdego obywatela jest branie udziału w wyborach.

Zdaje sobie sprawę, że część z was powie: "Kto by nie był i tak to nic nie zmieni, bo ci sami ludzie finansują wszystkie partie. Ja nie idę". lub po prostu "to i tak nie ma sensu".
Jednak nie biorąc udziału w wyborach odbieracie sobie prawa do jakichkolwiek roszczeń w stosunku do rządu oraz innych władz administracyjnych. Bo niby dlaczego miałbyś krytykować władzę, skoro nawet nie próbowałeś jej zmienić. Wiem, że ten mały szczegół może Was nie przekonać. Z tego właśnie powodu chciałbym Wam przypomnieć historię naszego kraju.

Od czasu wojny (drugiej światowej, mam nadzieje, że nikomu nie przyszła na myśl wojna w Iraku) do 1989 Polacy mieli prawo do... życia i pracy. I to w sumie tyle. Możemy jeszcze dorzucić prawo do nauczania, korzystanie z opieki zdrowotnej i innych socjalnych świadczeń. Jednak nie mieliśmy podstawowego prawa. Prawa do bycia wolnym człowiekiem. Wolny człowiek wyróżnia się tym, że posiada prawo do wolności słowa, sumienia i wyboru.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Emilu zapraszam do lektury mojego artykułu Dwór Hrabiego Komorowskiego kontra hodowca zwierząt futerkowych. Spróbowałem trochę satyrycznie napisać. Jestem ciekawy pana opinii. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie, pisanie rozrywkowego artykułu o wyborach jest wyzwaniem, chociaż dla obeznanego w kandydatach nie powinno być trudne. Jednocześnie trud polega na napisaniu czegoś zabawnego, jednocześnie nie obrażając nikogo. Jak będę miał jakiś pomysł to napiszę, jednak na razie nic mi nie przychodzi do głowy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Również jestem zdania, że każdy ma OBOWIĄZEK brać udział w wyborach. Nie można wybrać, czy się chce uczestniczyć w życiu kraju, czy nie, bo w tym życiu się uczestniczy, bez względu na swoje "widzimisie". Głosowanie w wyborach, to jedno z nielicznych zobowiązań, jakie mamy wobec Polski. Warto je realizować.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam 52 lata i obowiązek brania udziału w wyborach bardzo żle mi się kojarzy. Uważam ,że mamy prawo brać w wyborach jak sama nazwa mówi jest to wybór. Wybieram czy chcę uczestniczyć w życiu kraju i mieć prawo do krytyki, czy też wybieram nieobecność w wyborach i postawia się poza prawem do krytyki.Nawiasem mówiąc chętnie bym przeczytał tekst rorywkowy na temat wyborów. Warto trochę spuścić powitrze z tych nadętych polityków. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Losy ludzi bywają okrutne. Każdy myśli i postępuje według własnych zasad. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.