Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Wybory nadchodzą, czyli przywiąż babcię do krzesła!

Hasła są doskonałą bronią w arsenałach sztabów wyborczych. Trzy lata temu jeden z nich namawiał do zabierania babciom dowodów. Teraz nakłania do tego, by dowody te im przynosić. Można jednak pójść dalej i pobawić się z babcią w Indian.

Zapewne pamiętamy wszyscy słynne hasło wyborców PO z 2007 roku - "Zabierz babci dowód". W swych trzech słowach zawierało jasny, czytelny przekaz. Nikt nie miał wątpliwości jakiego elektoratu dotyczyło, i skąd należało spodziewać się zagrożenia. Zabranie babciom dowodów, miało uniemożliwić im oddawanie głosów na PiS, bo przecież przede wszystkim w tej grupie społecznej (ludzi starszych), partia ta zasiewała swoje ideologiczne nasienie. Nasienie, które trafiało na podatny grunt obiecujący szybki wzrost zasiewu i obfite plony. To hasło było wynikiem obserwacji działań ideowych i programowych partii Kaczyńskich, a jego wymowy i konstrukcji opartej na prostych zależnościach nie powstydziłby się najlepszy copywriter. Chociaż swym wydźwiękiem było wysoce pejoratywne wobec osób starszych, na co dzień kochanych przecież babć i dziadków, to jednak doskonale identyfikowało ono ideowość PIS-u.W owym czasie, hasło to było synonimem sprzeciwu wobec uwsteczniającym doktrynom prawicowym.

Po trzech latach, w trakcie obecnej kampanii prezydenckiej sięga po nie...PIS! Młodzi sztabowcy wymieniają w nim jedno słowo - "Przynieś babci dowód'', co świadczy o nośności przekazu hasła ich przeciwników, ale nie pozostawia złudzeń co do zmian zachodzących rzekomo w PIS-ie. Uczciwie trzeba przyznać młodym sztabowcom PIS-u - poczucie humoru, aczkolwiek raczej w wymiarze dość absurdalnym.

Myślę, że w czasie realnego niebezpieczeństwa związanego z objęciem prezydentury przez Jarosława Kaczyńskiego, stosownym wydaje się podejmowanie radykalnych działań, także w sferze ''hasłologii''. Może na przykład dobrym wydałoby się -''Przywiąż babcię do krzesła''.
Przecież jako zawsze kochająca będzie musiała uwierzyć Wam, że akurat 20 czerwca chcieliście pobawić się w złych Indian.

Źródło. wybory.onet.pl/prezydenckie-2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (75):

Sortuj komentarze:

Panie Wójcik a dlaczego za przykładem pańskich mentorów nie pójść dalej .
PO co językiem miłości Babcię jedynie przywiązać do krzesła. Lepiej od razu dorżnąć, wypaproszyć ,ustrzelić.
http://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY
http://www.youtube.com/watch?v=h_zCjqwpfhQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=i2XRAsXQLMw&feature=related

Dziś sąd wydał akt oskarżenia wobec Ryszarda C., który w siedzibie PiS zamordował Marka Rosiaka. Motyw zbrodni - "przynależność polityczna ofiar".
http://wpolityce.pl/view/15212/Jest_akt_oskarzenia_wobec_Ryszarda_C___ktory_w_siedzibie_PiS_zamordowal_Marka_Rosiaka__Motyw_zbrodni____przynaleznosc_polityczna_ofiar_.html

Panie Wójcik uważam ,że po części jest pan odpowiedzialny za ten mord polityczny.
Kilka tygodni wcześniej nawoływał pan do zachowań agresywnych wobec przeciwników politycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś ktu posądza kogoś o picie, a ja mam wrażenie, że większość tu piszących udziela się po czymś znacznie mocniejszym niż alkohol....

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2010 21:08

panie Tomaszu na psy to zeszły raczej te demotywatory z tym cytatem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, lepiej zejść na ''Psy'', niż brać udział w ''Locie nad kukułczym gniazdem'' ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2010 21:03

Gulgencio Prado De Emaes by stwierdził "To po jakiego diabła pan to robisz"

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ,no widzę że schodzimy na "Psy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Linda by powiedział - "Panie Witoldzie, nie chce mi się z Panem gadać"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo nie ma problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2010 20:54

Ciekawy uniwersytecik On jest już po utracie autonomii, czy dopiero przed wizytacją przedstawiciela wasalnego i antyobywatelskiego rządu. Widocznie wcześniej kontrolny audyt zastosował brainwash wykładowczej kadrze i stąd te fifiritki słowne

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2010 20:42

Nie ma być ostatniego zdania "A poziom prorze pozostawuic mnie sammemu To ja reguluje swym poziomem i jaki on ma być. Wyższy dla " -nie tutaj na pewno

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.