Facebook Google+ Twitter

OPINIE: Wybory nadchodzą, czyli przywiąż babcię do krzesła!

Hasła są doskonałą bronią w arsenałach sztabów wyborczych. Trzy lata temu jeden z nich namawiał do zabierania babciom dowodów. Teraz nakłania do tego, by dowody te im przynosić. Można jednak pójść dalej i pobawić się z babcią w Indian.

Zapewne pamiętamy wszyscy słynne hasło wyborców PO z 2007 roku - "Zabierz babci dowód". W swych trzech słowach zawierało jasny, czytelny przekaz. Nikt nie miał wątpliwości jakiego elektoratu dotyczyło, i skąd należało spodziewać się zagrożenia. Zabranie babciom dowodów, miało uniemożliwić im oddawanie głosów na PiS, bo przecież przede wszystkim w tej grupie społecznej (ludzi starszych), partia ta zasiewała swoje ideologiczne nasienie. Nasienie, które trafiało na podatny grunt obiecujący szybki wzrost zasiewu i obfite plony. To hasło było wynikiem obserwacji działań ideowych i programowych partii Kaczyńskich, a jego wymowy i konstrukcji opartej na prostych zależnościach nie powstydziłby się najlepszy copywriter. Chociaż swym wydźwiękiem było wysoce pejoratywne wobec osób starszych, na co dzień kochanych przecież babć i dziadków, to jednak doskonale identyfikowało ono ideowość PIS-u.W owym czasie, hasło to było synonimem sprzeciwu wobec uwsteczniającym doktrynom prawicowym.

Po trzech latach, w trakcie obecnej kampanii prezydenckiej sięga po nie...PIS! Młodzi sztabowcy wymieniają w nim jedno słowo - "Przynieś babci dowód'', co świadczy o nośności przekazu hasła ich przeciwników, ale nie pozostawia złudzeń co do zmian zachodzących rzekomo w PIS-ie. Uczciwie trzeba przyznać młodym sztabowcom PIS-u - poczucie humoru, aczkolwiek raczej w wymiarze dość absurdalnym.

Myślę, że w czasie realnego niebezpieczeństwa związanego z objęciem prezydentury przez Jarosława Kaczyńskiego, stosownym wydaje się podejmowanie radykalnych działań, także w sferze ''hasłologii''. Może na przykład dobrym wydałoby się -''Przywiąż babcię do krzesła''.
Przecież jako zawsze kochająca będzie musiała uwierzyć Wam, że akurat 20 czerwca chcieliście pobawić się w złych Indian.

Źródło. wybory.onet.pl/prezydenckie-2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (74):

Sortuj komentarze:

Panie Wójcik a dlaczego za przykładem pańskich mentorów nie pójść dalej .
PO co językiem miłości Babcię jedynie przywiązać do krzesła. Lepiej od razu dorżnąć, wypaproszyć ,ustrzelić.
http://www.youtube.com/watch?v=aggDGlusAEY
http://www.youtube.com/watch?v=h_zCjqwpfhQ&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=i2XRAsXQLMw&feature=related

Dziś sąd wydał akt oskarżenia wobec Ryszarda C., który w siedzibie PiS zamordował Marka Rosiaka. Motyw zbrodni - "przynależność polityczna ofiar".
http://wpolityce.pl/view/15212/Jest_akt_oskarzenia_wobec_Ryszarda_C___ktory_w_siedzibie_PiS_zamordowal_Marka_Rosiaka__Motyw_zbrodni____przynaleznosc_polityczna_ofiar_.html

Panie Wójcik uważam ,że po części jest pan odpowiedzialny za ten mord polityczny.
Kilka tygodni wcześniej nawoływał pan do zachowań agresywnych wobec przeciwników politycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2010 21:08

panie Tomaszu na psy to zeszły raczej te demotywatory z tym cytatem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomku, lepiej zejść na ''Psy'', niż brać udział w ''Locie nad kukułczym gniazdem'' ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2010 21:03

Gulgencio Prado De Emaes by stwierdził "To po jakiego diabła pan to robisz"

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ,no widzę że schodzimy na "Psy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Linda by powiedział - "Panie Witoldzie, nie chce mi się z Panem gadać"!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sławo nie ma problemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2010 20:54

Ciekawy uniwersytecik On jest już po utracie autonomii, czy dopiero przed wizytacją przedstawiciela wasalnego i antyobywatelskiego rządu. Widocznie wcześniej kontrolny audyt zastosował brainwash wykładowczej kadrze i stąd te fifiritki słowne

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2010 20:42

Nie ma być ostatniego zdania "A poziom prorze pozostawuic mnie sammemu To ja reguluje swym poziomem i jaki on ma być. Wyższy dla " -nie tutaj na pewno

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Magdo, Pan Mac osobiście zalecał mi uprawianie twórczości po flaszce, więc coś musi być na rzeczy. Nie wykluczone, że rada ta wynika z jego doświadczeń.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.