Facebook Google+ Twitter

Opłakane skutki braku informacji

Zbliża się Wielkanoc i naród, zamiast czytać międzynarodowe układy zagrażające wszystkiemu, zajmie się głównie żarciem jaj na twardo malowanych.

Papież milczy. "Nie ma dostępu do informacji", Benedykt XVI nie ma dostępu do bezpośrednich informacji...

Ponieważ rzecz tyczy Tybetu i Dalajlamy, nasuwa się podejrzenie, że Watykan został opanowany całkowicie przez komunistów, całkiem jak Telewizja Polska, szczególnie w czasach schyłkowego Gierka.
Występowała wówczas jakaś pani (chyba z łapanki ulicznej), która prowadziła pogadanki o zdrowym żywieniu! Sama wyglądała jak zagłodzona szkapa z endemicznym wolem i chyba nie miała dostępu do informacji, ile papieru toaletowego jest w pasztetówce, bo plotła jakieś duperele o szkodliwości tłuszczu wieprzowego.

W związku z czym mam przeczucie, że biblia w czasie igrzysk pojawi się też bez wiedzy papieża, bo, jak donosi prasa: „Religia w Kraju Środka jest mocno regulowana przez oficjalnie ateistyczną, rządzącą partię komunistyczną. Działacze sportowi oznajmili, że biblia i inne przedmioty religijne będą mile widziane podczas igrzysk, ale tylko do użytku osobistego.”

„Oficjalnie ateistyczni” komuniści, póki co "mocno regulują" Tybet oraz wyznawców Dalajlamy i nic dziwnego, że takimi incydentami nikt papieżowi głowy nie zawraca.
Nieoficjalnie bowiem chińscy ateiści już się wszyscy w podziemiu pokropili święcona wodą, tylko że znowu Dalajlama nic o tym nie wie.

Tymczasem na rodzimej ziemi jesteśmy świadkami nadmiaru informacji.
Szczególnie o molestowaniu pewnych dzieci, przez pewnego księdza, o czym wiedział pewien biskup, a teraz rozgrzebuje sprawę pewien zakonnik... Sprawa, niestety, jeszcze się nie przedawniła i „ hop siup na kanapie Bączyński mnie nie złapie”, jak śpiewał w młodości i kabareciku Olgi Lipińskiej pewien znany aktor.

Co samo w sobie oraz w tak zwanym łonie jest skandalem, a wyraża to dobitnie jeden z purpuratów: „Nie ma dnia, by media laickie nie smagały Kościoła" - pisze na łamach "Naszego Dziennika" abp Edward Ozorowski.
"Pojawia się wielu warsztatowych mistrzów, którzy z lubością zadają ciosy, patrząc, jak Kościół na nie reaguje" - dodaje.

Póki co, za przedmurze, przed kościołem i na ambonie stoi pan prezydent i zapowiada, że nie podpisze tego, co już podpisał, tak nam dopomóż Rydzyk.

W tym napiętym momencie, jakby jeszcze było mało Marysia znowu coś językiem chlapnęła. Więc rzucili się uczeni w piśmie, aby to narodowi ciemnemu przetłumaczyć z polskiego na nasze i oto dwa przykłady tak zwanej wykładni (w stylu, co poeta miał na myśli):
- Myślę, że Maria Kaczyńska, solidna katoliczka, nie poparła naprawdę metody zapłodnienia in vitro, tylko tak sobie powiedziała - uważa abp Tadeusz Gocłowski.
- Widzę w wypowiedzi prezydentowej głęboki humanizm i współczucie - mówi natomiast abp
Życiński.

Zbliża się Wielkanoc i naród, zamiast czytać szatańskie układy zagrażające jego istnieniu, zajmie się żarciem jaj na twardo malowanych. Należałoby więc, wreszcie jasno i dobitnie odpowiedzieć na grzmiące pytanie, które przetacza się przez prasę: „Ile szynki jest w szynce?”

Jakie czasy, takie pytania. A informacja? Każdy orze, jak może, więc i ja też "tak sobie napisałam"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

I oczywiście jak zwykle zapomniałem dać plusa (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Zbliża się Wielkanoc i naród, zamiast czytać międzynarodowe układy zagrażające wszystkiemu, zajmie się głównie żarciem jaj na twardo malowanych." ;)
Kurcze jestem dumny z siebie bo nie jest regułą, że rozumiem ironie zawarte w tekstach Pani Jadwigi :D Pozdrawiam i gratuluję kolejnego świetnego tekstu :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam szczęście posiadania szyneczki domowej produkcji i domowego wędzenia....Pozdrawiam Pani Jadwigo, świątecznie i serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bonar! nie bądź świnia, podziel się nie tylko jajami! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja mam szynkę domowego chowu i zawiera 100% szynki w szynce :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Magda-J
Masz farta - na dzieńdobry w tym portalu spotkałaś starą heretyczkę :)))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.03.2008 17:37

Widzę, że Panie do "moherowych beretów" i obrończyń księży i Kościoła za wszelką cenę nie należą :) Wspaniała wiadomość! Bo w mojej miejscowości właśnie takie Panie i Panowie przeważają, niestety :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

:))))

Komentarz został ukrytyrozwiń

faktycznie Klaro masz klopot, ja Ci nie pomogę bo nie wiem co to jest "kaman". :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja to mam tak z twoimi tekstami Jadziu, że nigdy nie wiem o co "kaman", jak mówią na mieście;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.