Facebook Google+ Twitter

Opłata za używanie odbiornika rtv

Od jutra emeryci, osoby trwale niezdolni do pracy, a także bezrobotni mogą składać wnioski na poczcie o zwolnienie z opłat abonamentowej.

Zgodnie z nowymi przepisami abonamentu nie będą musiały płacić osoby po 60. roku życia, jeśli są emerytami oraz bezrobotnymi.

Kontrolami opłacania abonamentu i rejestrowania odbiorników rtv zajmuje się Poczta Polska. Jak wyjaśnił Michał Dziewulski z biura prasowego Poczty, abonament płaci się za posiadanie i za korzystanie. Kontrole przeprowadzają pracownicy kartotek rtv. Kontroler, który zapuka do naszych drzwi powinien się przedstawić, powiedzieć, w jakim celu przyszedł i pokazać stosowne upoważnienie. Kara za nie zarejestrowany odbiornik wynosi trzydziestokrotność rocznego abonamentu. Jeśli mamy np. popsuty odbiornik w domu to powinniśmy ten fakt również zgłosić na poczcie.

Opłata za używanie odbiornika telewizyjnego i radiowego wynosi 17 zł, jedynie radiowego 5,30 zł.
Co to znaczy opłata za używanie odbiornika tv lub radiowego? Ktoś może nie chce oglądać publicznej telewizji i też musi płacić. Dużo osób opłacają telewizję satelitarną ( Cyfra +, Cyfrowy Polsat, N) lub kablową i tutaj również pojawia im się dodatkowa opłata.
Kupując nowy odbiornik telewizyjny zapłaciliśmy 22 % Vatu. Proponuję, aby państwo z tego mojego zapłaconego podatku sfinansowało TVP, bo tutaj o nic innego nie chodzi.

Osobiście nie będę płacił i nikogo do własnego domu, na mój teren prywatny nie mam obowiązku wpuszczać.

źródło: http://www.krrit.gov.pl/bip/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.03.2010 19:30

Jedyna przyszłość w niepłaceniu abonamentu,to młodzi, którzy usamodzielniają się i odchodzą z domu rodzinnego, oni nie zgłaszając zakupionego odbiornika, nie będą zaangażowani te bzdurne opłaty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda z drobnym zastrzeżeniem. Emeryci, którzy otrzymują emeryturę nie wyższą niż połowa przeciętnego wynagrodzenia w poprzednim roku (w 2009 r. było to 1551,48 zł). Tacy już dawno nie płacą. Co gorsza nie płacą także tzw. "bogacze" :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.