Facebook Google+ Twitter

Opłatek Rady Miasta Krakowa

Wieloletnim zwyczajem 18 grudnia w Holu Głównym Miasta Krakowa odbyło się spotkanie opłatkowe Przewodniczącego Rady Miasta, Prezydenta Miasta Krakowa z radnymi, Korpusem Dyplomatycznym, mieszkańcami.

Harcerze ZHP z Betlejemskim Światłem. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówPodczas uroczystości Przemawia prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówPan Bogusław Kośmider Przewodniczący Rady Miasta Krakowa i Pan prof. Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa podsumowali to, co Krakowie wydarzyło w 2013 roku. Przy takiej uroczystości jest ważne składanie sobie życzeń jak też łamanie tradycyjnym opłatkiem.

Uczestnicy spotkania opłatkowego. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO KrakówCytuje jedną z wypowiedzi władz:Najważniejsza trójca w Krakowie. / Fot. Fot.Henryk Czechowski BINFO Kraków

... Cieszę się, że odwiedzają nas delegacje z rad dzielnic, radni miasta z poprzednich kadencji i wiele innych osób. To chyba dobry znak. Ze szczególną radością witam zawsze także delegację harcerzy niosących po Krakowie i całej Polsce Betlejemskie Światło Pokoju. Dobrze, że co roku spotykamy się w coraz liczniejszym gronie. Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia pragnę życzyć państwu, w imieniu Rady Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa oraz własnym, radości, spokoju, pogody ducha, miłych spotkań przy rodzinnym stole, wspólnego kolędowania oraz wielu wzruszeń... .

W uroczystości uczestniczył też ks. kard. Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, Który w swym wystąpieniu stwierdził między innymi: ... Dobrze się stało, że tradycyjny zwyczaj dzielenia się „białym chlebem” wychodzi poza rodzinny krąg. Jest on tym bardziej ważny, że skąpimy sobie życzliwość na co dzień... .

Kulminacyjnym punktem było wręczenie przez harcerzy z Krakowskiej Chorągwi ZHP Betlejemskie Światło Pokoju, które otrzymał ks. Metropolita, Przewodniczący Rady Miasta i Prezydent Miasta Krakowa.

(zdjęcia i materiał jest chroniony prawem autorskim)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawa relacja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.