Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26703 miejsce

Opłatek w "Zdrowym Życiu"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Kiedyś ktoś wyciągnął do nich rękę. Z opłatkiem. Teraz oni wyciągają pomocne ręce do innych. Od ponad 15 lat udowadniają sobie i otoczeniu, jak piękne jest życie bez alkoholu.

Prezenty / Fot. Adam K. PodgórskiW Rudzkim Stowarzyszeniu Rodzin Abstynenckich "Zdrowe Życie" odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe. Przyszli członkowie z rodzinami, przyjaciele, goście z rady miasta. Ksiądz Grzegorz Szmatloch, duszpasterz trzeźwości w dekanacie rudzkim przeczytał Ewangelię. Połamano się opłatkiem, przekazano życzenia, powspominano dobre czasy, a potem przy choince, z akompaniamentem gitary śpiewano kolędy.

"Szczęście drzemie w nas. Można się nim zarazić i zarazić nim innych". Takie credo towarzyszy nieustannie działaniom stowarzyszenia, liczącego 38 członków i 3 kandydatów na członków stowarzyszenia. Zagadnięty o dokonania Antoni Urbanek, prezes zarządu na wyraźny kłopot. Tyle tego było. W maju zorganizowano w Bielszowicach VIII Halowy Turniej Piłkarski dla szkół gimnazjalnych o puchar przechodni prezydenta miasta. W siedzibie stowarzyszenia odbyło się Święto Rodziny. Zaproszono rodziców i rodzeństwo członków stowarzyszenia. Z okazji Dnia Dziecka przygotowano i dostarczono paczki dla dzieci z Domu Matki z Dzieckiem i Kobiety w Ciąży Centrum Interwencji Kryzysowej PCK.

We wrześniu zorganizowano konkurs plastyczny dla szkół podstawowych w dwóch kategoriach: Przy opłatku / Fot. Adam K. PodgórskiMoje wspomnienia z wakacji oraz Ruda Śląska - Moje Miasto. Na konkurs napłynęło 40 prac. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody. W listopadzie po raz kolejny przeprowadzono w Szkole Podstawowej Nr 36 w Orzegowie festyn "Rodzinnie, zdrowo - na sportowo".

W siedzibie stowarzyszenia odbył się spektakl profilaktyczny "Nie piję, bo tak" w wykonaniu młodzieży z Zespołu Teatralnego "Niezwyczajnie Zwyczajni" w Gimnazjum Nr 14. 5 grudnia do stowarzyszenia zawitał Mikołaj. Jak co roku przygotowano i dostarczono słodycze do paczek dla dzieci z ochronki przy kościele św. Michała w Orzegowie.

Członkowie stowarzyszenia brali udział w 12 szkoleniach i warsztatach. Odbywały się grupy wsparcia, spotkania rocznicowe, rodzinne, towarzyskie, zawody sportowe w szachy, tenis stołowy, bilard, prezentacje filmów edukacyjnych. I wiele innych ciekawych i pożytecznych imprez.
Gratulacje / Fot. Adam K. PodgórskiOpłatek / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.