Facebook Google+ Twitter

Opluta Orkiestra, odsądzony od czci i wiary Jerzy Owsiak

W bogobojnym Łukowie internauci od kilku dni prześcigają się w inwektywach, wszelkich plugastwach, pomówieniach, obelgach, nicowaniu Jerzego Owsiaka i Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiedzą, że mogą to czynić bezkarnie?

 / Fot. Jerzy Kirzyński / Fot. Jerzy KirzyńskiPo ukazaniu się na internetowej stronie lokalnego tygodnika informacji o 22 finale WOŚP w Łukowie pojawiły się komentarze ( zachowano oryginalną pisownię).

Ola napisała „ i to mi się podoba”. Zaraz pojawił się następny wpis: „ A potem ci wolontariusze w nagrodę pojadą na woodstok , a tam " róbta co chceta ". Będzie miał Owsiak utrzymanie na następny rok” i kolejny w podobnym tonie: „Zastanawiam się jak długo Owsiak będzie ogłupiał społeczeństwo jednocześnie wciągając przy tym w to dzieci i młodzież a także telewizję publiczną.

Gdyby ten czas TV przeznaczyła na reklamy a potem przekazała je na potrzeby służby zdrowia pewnie nie było by mniej. Kto ma kontrolę nad zakupami i serwisem zakupionego sprzętu przez fundację Owsiaka? Czy NIK ma jakąś wiedzę na ten temat?
Czy artyści zespoły muzyczne bawiąc ludzi robią to za darmo? Ile tak naprawdę jest zmarnowanych publicznych i sponsorskich pieniędzy m.in. na t/z światełko do nieba i inne atrakcję? Drodzy Rodzice , Nauczyciele, Władze samorządowe i my wszyscy zastanówmy się! Ja nie DAJĘ !!!”.

„ Owsiak jest szlachetnym człowiekiem - wyznał nastepny internauta. –„To Ty miej rozum i złóż datek. To prawda, że Owsiak wspomaga nasze Państwo Polskie, nasz rząd, bo opieka medyczna należy się każdemu z nas tak, jak psu buda. Skoro jednak Polska nie ma tyle pieniędzy, to szlachetne ze strony Owsiaka, że takie akcje prowadzi”.

Zaraz tez była riposta: „ Czym Cię tak Owsiak urzekł a już wiem, ogłupił Cię jak wielu innych. Jedź na woodstock to tam Ci rozumu przybędzie”.

Kilka następnych wpisów, ze względu na język i formę, nie nadawała się, moim zdaniem, do cytowania.

Wypowiadający się na niemal wszystkie tematy „Szczerbic” dodał: „ I jeszcze jedno. Owsiak nie robi tego dla dzieci! Robi to dla siebie! Jednak jak już napisałem - niech robi. Bóg ze złych rzeczy dobro potrafi wyprowadzić”.

Zareagował „Amba''SSS''Adorek” : „.Do Szczerbica-ty naprawdę jesteś albo głupi albo kopnięty w łeb albo to wszystko celowo piszesz dla celów podku*wienia.? ktoś dobrze napisał że [J. Owsiak z WOŚP] wiele dobrego zrobił dla ludzi dla Szpitali niż Większość polityków prezesów… / skrót –JK/”.

Padło też pytanie : „ kto powiedział że to co w rozliczeniu orkiestra podaje jest prawdą. nikt nie policzył ile zbierają, a ile ujawniają ?”

- „Ja nie dają i nie dam na orkiestrę- wyłożył kawę na ławę „łukowianin” i dodał, że „ Owsiak to buc i cham. Będę ganiała tych jego piesków z puszkami”.

- „a ja dam i będę dawał- poinformował niepodpisany komentator. - Bo dla mnie słowa matki która dziękuję za uratowanie życia swojego dziecka bo w szpitalu był odpowiedni sprzęt są największym i miażdżącym argumentem za tym aby takich akcji było jak najwięcej. Kościół też powinien się do tego dokładać i zachęcać a nie negować”.

Aż cztery razy pojawił się wpis: „A ja z innej beczki. Moze mi powiecie co lukowski szpital otrzymal w tym i poprzednim roku od WOSP? Zbieracie i ch.j z tego macie! Lukowianie zbieraja prawie tyle co Lublina sprzet medyczny idzie do Bialej P. ,Radzynia a dla Lukowa figa z makiem”.

I natychmiast przyszla odpowiedź: „Ale inni mają, wiesz. Pomaga się ludziom obojętnie skąd pochodzą a pieniążków zebranych nie wystarczy dla wszytkich dlatego co roku organizuje sie takie akcje zeby inni też dostali” i następna : „ myślę że jest jakiś klucz placówek które korzystają z wośp. kiedy łuków skorzysta? jak będzie miał to skorzysta, korzystają tylko szpitale gdzie decydentami są ludzie z lewicy”.

- „ Może ktoś odpowie, ile przez te wszystkie lata Łuków zebrał z orkiestry a ile w tym czasie i na jaką kwotę zakupiono sprzętu dla szpitala w Łukowie- „dopytywał „ użyj rozumu”. - W roku 2013 Owsiak zebrał ponad 50 milionów z czego 54% poszło na zakup sprzętu a reszta t/z koszty własne. Owsiak jeździ wysokiej klasy Mercem (paliwo ubezpieczenie serwis itd na koszt fundacji) W tym czasie Veritas (fundacja kościelna)zebrała ponad 400 milionów z czego 99% trafiło do potrzebujących. Jakoś nikt nie robi z tego szumu. Chcecie aby część pieniędzy z orkiestry trafiała na woodstock i rospustę to dawajcie jak najwięcej. Ja w tym udziału nie biorę”.

Występując w imieniu internautów zapytałem zastępcę dyrektora łukowskiego szpitala ds. administracyjno- eksploatacyjnych Marka Zalewskiego:- czy i jaki sprzęt otrzymał szpital od Fundacji WOŚP i usłyszałem.

- Tylko w ubiegłym roku przekazano nam w formie darowizny na potrzeby oddziału noworodkowego, patologii noworodka i wcześniaków: stanowisko resuscytacyjne o wartości 56 tys. zł, aparat USG – 99,5 tys. zł, aparat do nieinwazyjnego wspierania oddychania u noworodków- 58, 4 tys. zł oraz tzw. inkubator transportowy z pełnym wyposażeniem o wartości ponad 121 tys. zł- usłyszałem.

Dyrekcja i pracownicy szpitala wierzą, że i w tym roku Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspomoże nowoczesną aparaturą jeden z oddziałów.

- „Nasze koszty własne nie przekraczają 10 procent wszystkich wpływów. I żeby było jasne – tych 10 proc. nie bierzemy z puszek, tylko zarabiamy na odsetkach, lokatach i dostajemy od sponsorów. Wszystkie pieniądze zebrane w Finale idą na sprzęt- powiedział w rozmowie z Grzegorzem Sroczyńskim „ Wkurzam, choć wkurzać nie chcę”, „Gazeta Wyborcza”, 14–15 stycznia 2012.

Wcześniej wyjaśniał / Przystanek Woodstock: To nasza prywatka/:

– „Myślę, że na co dzień w życiu młodych ludzi brakuje wielu pozytywnych spraw i relacji. Za każdym razem rozpoczynam Woodstock od jednego słowa – przepraszam. Za to, że ten kraj tak niewiele może wam zaoferować, że słyszycie tyle oszczerstw, kłamstw, chamstwa, których autorami są właśnie dorośli. Potem możemy oddać się kilku dniom zabawy, ale i myślenia o tym, że może być normalnie, możemy do czegoś dążyć ”.

Na marginesie, dodam, że „opluwaczom ” korzystającym z urządzenia, które działa jako router bezprzewodowy i sposób łączenia nie jest obwarowany żadnymi zabezpieczeniami zaś komputer i połączenie internetowe są ogólnodostępne, także dla gości domowników żadna kara nie grozi.

Sąd, o czym się przekonałem, „ z samego faktu podpisania umowy na dostarczanie Internetu i przypisanie określonego numeru IP, z którego dokonano wpisów, nie może wysnuwać wniosku, że to właśnie ta osoba jest ich autorem”.

Więcej o tej sprawie napiszę w najbliższym czasie.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.