Facebook Google+ Twitter

Opodatkowana biała śmierć. Cukier podrożeje?

Czy cena cukru znów wystrzeli? Być może. Naukowcy proponują bowiem jego opodatkowanie.

Alkohol, benzyna, tytoń, cukier. Co łączy te cztery słowa? Póki co nic, ale już niedługo może to ulec zmianie. Członkowie zespołu badawczego z Uniwersytetu Kalifornijskiego przekonują, że spożycie cukru, z racji na jego szkodliwość, powinno być kontrolowane. Między innymi przez wprowadzenie akcyzy.

Naukowcy wyjaśniają, że cukier nie bez powodu nazywany jest białą śmiercią, a jego właściwości odpowiedzialne są za pandemię otyłości, cukrzycę, choroby serca czy nawet raka. Mało kto zdaje sobie sprawę, że słodząc kolejną herbatę, może dołączyć do 35 milionów rocznych ofiar cukru.

Międzydyscyplinarny zespół badawczy przestrzega przed lekceważeniem skutków nadmiernego spożywania cukru. Nie bez znaczenia jest tutaj świadomość społeczna. By móc ograniczyć konsumpcję, trzeba zmienić myślenie ludzi.

Cukier jest bowiem głęboko zakorzeniony w naszej kulturze. Dowodzą naukowcy.
W ten oto sposób doszli oni do wniosku, że jednym z możliwych rozwiązań byłoby nałożenie na cukier cła. Idąc śladem alkoholu czy papierosów, miałoby to ograniczyć sprzedaż tego produktu. Innym możliwym rozwiązaniem mogłoby być ograniczenie wymagań licencyjnych.

Czy takie kroki zmieniłyby cokolwiek poza monopolizacją rynku i sięgnięciem do portfeli konsumentów. Wątpliwe. I jest to najlepszy dowód na to, że nauka nie idzie w parze z rozumem.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.