Facebook Google+ Twitter

Opole: Niewidzialny zabójca

Bezpośrednią przyczyną śmiertelnego zatrucia czadem dwóch osób w Opolu była nieszczelność przewodów kominowych.

Strażacy i kominiarze apelują o rozwagę! / Fot. Wojciech TeleckiW niedzielę, tuż przed godziną 7, w jednym z mieszkań w Opolu strażacy znaleźli ciała 71-letniej kobiety i jej 53-letniego syna. Jak donosi "Nowa Trybuna Opolska" bezpośrednią przyczyną tragedii był niesprawny przewód kominowy.

Kolejny przypadek - podbrzeska wieś Żłobizna (woj. opolskie) - 22-latka nieświadoma tego, że za chwilę wydarzy się tragedia bierze prysznic. Nieprzytomną kobietę znaleźli domownicy - nie udało się jej uratować. Więcej szczęścia miał 15-letni chłopak z Brzegu, który kilka tygodni temu (8 lutego br.), tylko dzięki szybkiej reakcji sąsiadów i ratowników żyje.

Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu sprawności przewodów kominowych! / Fot. Wojciech TeleckiMożna było zapobiec tragedii w Opolu i Żłobiźnie. Strażacy i kominiarze apelują o sprawdzanie stanu technicznego przewodów kominowych oraz o stosowanie się do podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z piecyków gazowych i innych urządzeń, z których wydobywa się tlenek węgla.

Jak ustrzec się przed zabójczym czadem? Te pytanie zadaliśmy jednemu z opolskich kominiarzy. - Przede wszystkim nie wolno zakrywać kratek wentylacyjnych, drugą sprawą jest zapewnienie szczelności przewodów spalinowych przy piecykach gazowych - odpowiada. Pamiętajmy również aby regularnie odbywały się przeglądy przewodów kominowych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+ za relację i dobre zdjęcia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.