Facebook Google+ Twitter

Opole odżywa za sprawą darmowych imprez w amfiteatrze

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2006-06-24 15:04

Opole i rozrywka... Teraz te słowa już wcale nie muszą z sobą kolidować!

Opole znane jest przede wszystkim z Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Wydarzenia niezwykle komercyjnego, ale jednocześnie promującego miasto.
Niestety, okazuje się, że z roku na rok jest coraz gorzej, a przynajmniej w moim odczuciu, bowiem dystans dzielący mnie a telewizor (z racji, że nie uczestniczę w imprezie na żywo) staje się coraz większy. Powielane są w kółko te same schematy. Teraz mnie nie dziwią szydercze i dość karkołomne porównania Kuby Wojwódzkiego odnośnie festiwalu.

Ale pomijając tę imprezę, chciałbym zauważyć, że Opole postawiło od pewnego czasu na rozrywkę, niekoniecznie komercyjną. Sprawnie działający Miejski Ośrodek Kultury (MOK) organizuje coraz lepsze imprezy.

Jednym z pomysłów, oczywiście poza zapraszaniem zespołów lub wykonawców, jest tzw. "kino pod gwiazdami". Genialne rozwiązanie. Ludzie zbierają się w opolskim Amfiteatrze, gdzie wystawiony jest telebim. Impreza jest darmowa.

Od piątku 23 czerwca zaczęła się kolejna "edycja". Wczoraj był emitowany koncert Depeche Mode Exciter 2001 oraz Coldplay, a w planie na następne dni jeszcze chociażby mega hit Sin City. Byłem tylko na DM i jestem zachwycony samym koncertem. Na Coldplay niestety nie mogłem zostać.

Organizacja "kina..." nie jest najgorsza, ale mogłaby być zdecydowanie lepsza. Chociażby uważniejsza ochrona, której jednak zdarzyły się wczoraj wpadki, gdy wpuściła dwóch kompletnie pijanych chłopaków albo grupę osób bawiącą się ogniem tuż przy stanowisku z urządzeniami do projekcji.

Kolejnym minusem było niepodanie dokładnej godziny otwarcia na stronie głównej MOKu, przez co czekałem aż 3 godziny(!). Błąd został już poprawiony.

Mimo paru niedociągnięć cały pomysł oceniam bardzo dobrze. Wreszcie coś się zaczyna dziać w Opolu!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 25.06.2006 17:18

Heh, pierwszy raz widzę, że ktoś docenia moje "miasteczko" ;-]

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.06.2006 11:36

Opole to jedno z najfajniejszych miasteczek, jakie kiedykolwiek odwiedziłem. JEST SUPER!!! Ten klimat, muzyka, knajpy , architektura i w ogóle :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.