Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27252 miejsce

Opolscy kierowcy łączą siły. Szykują protest wojewódzki

Protesty kierowców wobec zaporowych cen paliwa w poszczególnych miastach Opolszczyzny nie przyniosły spodziewanego skutku. Dlatego już 9 lutego fala protestów ma ogarnąć całe województwo opolskie.

Ceny paliw ciągle pozostają takie same. Na zdjęciu dzisiejsza cena na stacji Statoil w Prudniku. / Fot. Mateusz BireckiDo tej pory swoje wewnętrzne protesty organizowali kierowcy z Brzegu, Opola i Prudnika. Jak przyznają organizatorzy tych akcji, nie przyniosły one aż takiego efektu, jakiego się spodziewali. - W Prudniku olej napędowy jest po 4,09 zł, a w niedalekiej Białej po 3,99 zł. W Białej nie było protestu, toteż wydaje mi się, że obniżka była ogólna - przyznaje Wojciech Bogusławski, koordynator prudnickiej akcji, który chce spadku cen paliw o około 25 groszy.

Inicjatywa wyszła z Brzegu

Pomysł akcji wojewódzkiej narodził się w Brzegu. Jego pomysłodawca, Łukasz Jasiński przedstawia ideę protestu: - Akcja byłaby skoordynowana tak, aby zablokować wszystkie stacje w województwie jednocześnie. O jednej godzinie, w jednym dniu. Nie możemy pozwolić aby województwo opolskie miało najwyższe ceny paliw w Polsce! Ponownie zostaną zablokowane wszystkie stacje paliw znajdujące się w poszczególnych miastach, choć organizatorzy chcą również zablokować ulice - lecz na to musi wyrazić zgodę policja. Podczas ostatniego protestu w Prudniku komenda powiatowa takiej zgody nie wydała.

Kierowcy z pięciu miast zapowiadają swój udział

Na apel Jasińskiego bez wahania odpowiedzieli kierowcy z Brzegu, Opola i Prudnika - tam protesty już się odbyły. Do wojewódzkiej akcji dołączyły się również Krapkowice i Olesno. Organizatorzy spodziewają się, że także kierowcy z innych miast zechcą protestować.

9 lutego opolskie stacje paliw znów zostaną zablokowane. / Fot. Mateusz Birecki

Akcja w pełni profesjonalna

Przygotowania do akcji wojewódzkiej idą pełną parą. Został nawet przygotowany regulamin akcji. - Regulamin utworzony został po długich analizach błędów popełnionych przez nas we wcześniejszym proteście. Chcemy, aby tym razem wszystko było jak należy. Musimy obecnie zorganizować akcję na szerszą skalę, ale nie spontanicznie tylko w przemyślany sposób. Musi być dobrze rozreklamowana - podkreśla Jasiński.


Kiedy i gdzie?

Protest wojewódzki planowany jest na 9 lutego, o godz.14. Wtedy setki samochodów mają zablokować Opolszczyznę. - Pamiętajcie w jedności siła, nie możemy siedzieć z założonymi rękami - kończy Jasiński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A może nie przeklną, tylko zorganizują podobny protest u siebie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyjezdni Was przeklna...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.