Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23342 miejsce

Opolska reżyserka pracuje nad nowym filmem. Wywiad z B. Białowąs

"Jestem w trakcie pisania scenariusza, do mojego pełnometrażowego, kinowego debiutu. To będzie kryminalny thriller z wątkami erotycznymi" - mówi Barbara Białowąs.

Barbara Białowąs / Fot. źródło: materiały prasoweEwelina Gac: Obsypany nagrodami film "Moja nowa droga" okazał się wielkim sukcesem. Proszę powiedzieć, co skłoniło panią do jego nakręcenia?
Barbara Białowąs: Obserwacja rzeczywistości. Chciałam udokumentować pokolenie urodzone w końcu lat 70-tych, które zaznało komunizmu w dzieciństwie, natomiast reszta naszego życia przypadła na demokrację. W związku z tym chciałam pokazać dysonans między wspomnieniami z dzieciństwa związanymi z PRL-em i z rodzicami, którzy w stu procentach żyli w czasach komunizmu. W filmie można odnaleźć moje przeżycia. Chciałam się podzielić doświadczeniami, jakie zdobyłam w świecie komercyjnym, gdzie pieniądz i kariera jest ważniejsza niż kiedyś i gdzie trzeba umieć przetrwać korzystając z narzędzi, które dali nam nasi rodzice. A dodam, że są one diametralnie inne niż obecne czasy.

Ma pani ulubiony moment w swoim filmie?
Lubię scenę pod fontanną, bo jest z jednej strony związana z kluczowym fragmentem filmu, a z drugiej strony bije od niej energia. Fajnie się bawiliśmy podczas jej kręcenia, mam dobre wspomnienia z planu.

Nad czym teraz pani pracuje?
Mój ubiegłoroczny film bardzo przypadł producentowi do gustu i podjął ze mną dalszą współpracę. Podpisaliśmy umowę w sprawie mojego pełnometrażowego, kinowego debiutu. Jestem w trakcie pisania scenariusza, także jest jeszcze trochę pracy, myślę, że w przeciągu roku zaczną się zdjęcia.

Możemy znowu liczyć na komedię?
To zdecydowanie nie będzie czysta gatunkowo komedia. To będzie kryminał, thriller z wątkami erotycznymi. Będzie dużo muzyki, więc to będzie taki miks gatunkowy. Zatem parę scen komediowych czy groteskowych też się znajdzie.

Trzeba panią namawiać do uczestnictwa w festiwalu Opolskie Lamy?
Zawsze chętnie uczestniczę w tym festiwalu, jeśli jestem w tym czasie w Opolu. Kibicuję tej imprezie, bo jest ona bardzo fajnym zjawiskiem związanym z animacją kultury w Opolu. Podoba mi się też to, że festiwal poszerza się o wiele pobocznych wydarzeń, czyli przeglądów filmowych, spotkań z reżyserami, warsztatów filmowych, itd. Myślę, że ludzie którzy narzekają na to, że nic się w Opolu nie dzieje - tracą swój koronny argument.

Czy w tym roku przyjdzie pani na festiwal?
Tak, jestem wtedy w Opolu, więc przyjdę na jeden z dni konkursowych. Na pewno obejrzę krótkometrażowe filmy fabularne, bo mnie najbardziej interesują.

Barbara Białowąs - opolanka, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja filmowa) oraz reżyserii filmowej i telewizyjnej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.