Facebook Google+ Twitter

Opolszczyzna. Dinopark wciąż niegotowy

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2006-07-06 15:07

Na terenie prehistorycznych wykopalisk, gdzie odkryto kości pradinozaurów sprzed 330 milionów lat powstaje Dinopark. Brakuje tylko toalet dla turystów i porządnej drogi, bogdy pada deszcz trzeba brodzić po kostki w lepkiej czerwonej glinie.

Od 1 lipca turyści mieli zwiedzać nowiuteńki przeszklony pawilon na terenie prehistorycznych wykopalisk w Krasiejowie, gdzie odkryto kości pradinozaurów sprzed 330 milionów lat. Taką solenną obietnicę składali wiosną włodarze Opolszczyzny. Terminu - po raz kolejny - nie dotrzymano. Pawilon jest gotowy, ale nie został na razie dopuszczony do użytku przez stosowne służby. Na dniach w Krasiejowie ma się zjawić Sanepid i Państwowa Inspekcja Pracy.

- Kiedy będziemy mogli wpuścić turystów? Nie chcę składać obietnic na wyrost. Mówię więc ostrożnie: przełom lipca i sierpnia - mówi wiceburmistrz Ozimka Marek Korniak.

Kolejny poślizg Dinoparku na kilka miesięcy przed wyborami to poważny problem polityczny. Nic dziwnego, że szef Stowarzyszenia Dinopark poseł mniejszości niemieckiej Ryszard Galla szykuje wyjście awaryjne. Kilka dni temu spotkał się ze Stowarzyszeniem Miłośników Krasiejowa, by uzgodnić szczegóły oferty dla turystów.

- W rejonie pawilonu na wykopaliskach nie ma toalet. Nie wiadomo, co na to powie Sanepid. Ale jeśli turyści zaczną zwiedzanie od naszego muzeum w szkole, gdzie są sanitariaty, to może jakoś się uda - mówi Werner Klimek, wiceszef SMK.

Poseł Galla przyznaje, że problemem jest też brak dobrej drogi do pawilonu. Gdy pada deszcz, trzeba brodzić po kostki w lepkiej czerwonej glinie.

Ale te kłopoty to nie jedyny problem Dinoparku. Do końca września miał być gotowy drugi etap inwestycji - taras widokowy nad pawilonem i ścieżka łącząca wykopaliska z obiektami poprzemysłowymi po drugiej stronie niecki kopalni. Są na to unijne pieniądze z programu Interreg, ale - jak się okazuje - zbyt małe.

Fot. Krzysztof Książkiewicz pokazuje znalezioną przed chwilą czaszkę metopozaura.


Marek Świercz - Dziennik Zachodni
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.