Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8063 miejsce

"Opowiedz mi, Babciu" - album rodzinny pełen wspomnień

"Opowiedz mi, Babciu" Moniki Koprivovej to niezwykły album służący do zapisywania przez babcię wspomnień dotyczących jej życia oraz kolejnych pokoleń.

okładka / Fot. Loyal SolutionsChyba każdy z nas lubi słuchać historii rodzinnych. Najlepszymi źródłami informacji o naszych przodkach są babcie i dziadkowie. Co zrobić, by ich wspomnienia  pozostały z nami na dłużej? Najlepiej je spisać dla przyszłych pokoleń. Może do tego posłużyć publikacja "Opowiedz mi, Babciu. Książka do zapisywania wspomnień".

"Opowiedz mi, Babciu" to niezwykła książka, która podbiła serca Czechów i Słowaków. Jej celem jest zgromadzenie i pielęgnowanie rodzinnych wspomnień i tradycji. Dzięki niej tworzy się niepowtarzalna opowieść, która stanowi przewodnik po świecie i życiu naszej babci.

 / Fot. Loyal SolutionsAlbum podzielony został na 9 rozdziałów, które prowadzą babcię przez kolejne etapy jej życia - od dzieciństwa do chwili obecnej. Babcia może opowiedzieć m.in. o swoich dziadkach i rodzicach, wrócić do radosnych chwil z dzieciństwa oraz lat szkolnych. Może zapisać sekretne receptury kulinarne przekazywane z pokolenia na pokolenie oraz emocjonalne wspomnienia związane z przełomowymi momentami w życiu rodziny.

 / Fot. Loyal SolutionsNa początku książki zamieszczono drzewo genealogiczne, które należy uzupełnić. Potem można przejść do pytań, które ułatwią uporządkowanie wspomnień. Są one bardzo różnorodne - np. Jakie ubrania nosiło się za czasów Twojego dzieciństwa? Kim byli lub są Twoi przyjaciele, koledzy i koleżanki. Co pięknego lub ciekawego z nimi przeżyłaś? Na jedne pytania można się rozpisać, na inne odpowiadać bardziej zwięźle, a jeszcze inne można pominąć - wszystko zależy od babci.

Dużym walorem publikacji jest to, że zawiera zdjęcia z minionego stulecia, które będą świetnym dodatkiem do wspomnień naszej babci. W książce jest także dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki. Dzięki nim książka nabierze bardziej osobistego charakteru.

 / Fot. materiały prasoweKsiążka jest bardzo pomysłowa, babcia może ją wypełniać wieczorami lub w wolnych chwilach - sama lub z rodziną. Dla babci może stać się powrotem do lat minionych i dobrą zabawą, zaś dla kolejnych pokoleń - cenną pamiątką rodzinną. Polecam ją każdemu bez wyjątku.

Monika Koprivova jest czeską pisarką, która interesuje się życiem seniorów i stosunkami międzypokoleniowymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Znalazłem też film o książce https://www.youtube.com/watch?v=aqJSMFJyg_k

Komentarz został ukrytyrozwiń

Też myślę, że tytuł albumu jest odpowiedni :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O przodkach to chcą wiedzieć dorosłe wnuki. Maluchy nie interesują się jak tylko bajkami i komiksami. Tak więc skłaniam się do opinii Ewy i autorki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak się weźmie pod uwagę, że coraz częściej i w większości mamami zostają kobiety ok 40.tki, to tytuł ksiązki jest jak najbardziej prawidłowy (a do 90tki mało kto dożywa).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zważywszy że ludzie żyją coraz dlużej dp 90 tki i doczekuj się w wieku 80 lar prawnukow to celniejszy będzie tytul "Opowiedz mi prababciu"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.