Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3395 miejsce

"Opowiedz mi, Dziadku" - niepowtarzalny album rodzinny

"Opowiedz mi, Dziadku" Moniki Koprivovej to niezwykły album służący do zapisywania przez dziadka wspomnień dotyczących jego życia oraz kolejnych pokoleń.

okładka / Fot. Loyal SolutionsJak zachować wspomnienia rodzinne dla kolejnych pokoleń? Zapamiętać ważne wydarzenia z życia swojej rodziny? Może do tego posłużyć publikacja "Opowiedz mi, Dziadku. Książka do zapisywania wspomnień". Wystarczy zmotywować seniora rodu do zwierzeń.

"Opowiedz mi, Dziadku" to niezwykła książka, która podbiła serca Czechów i Słowaków. Jej zadaniem jest zgromadzenie i pielęgnowanie rodzinnych wspomnień i tradycji. W ten sposób tworzy się niepowtarzalna opowieść, która stanowi przewodnik po świecie i życiu naszego dziadka.

 / Fot. Loyal SolutionsAlbum został podzielony na 9 rozdziałów, które prowadzą dziadka przez kolejne etapy jego życia - od dzieciństwa do chwili obecnej. Dziadek może opowiedzieć m.in. o swoich dziadkach i rodzicach, powrócić do radosnych chwil z dzieciństwa oraz lat szkolnych.

 / Fot. Loyal SolutionsNa początku książki zamieszczono drzewo genealogiczne, które należy uzupełnić. Potem można przejść do pytań, które pomogą uporządkować wspomnienia. Są one bardzo różnorodne - np. Kim chciałeś zostać kiedy byłeś małym chłopcem? Dlaczego? Dziadku, a jaki był Twój pierwszy samochód? Napisz, jakie samochody miałeś później i który najlepiej wspominasz. Czy jeździłeś na motorze? Na jedne pytania można się rozpisać, na inne odpowiedzieć bardziej zwięźle, a jeszcze inne można pominąć - wszystko zależy od inwencji dziadka.

Dużym walorem publikacji jest to, że zamieszczono w niej zdjęcia z minionego stulecia, które będą świetnym dodatkiem do wspomnień naszego dziadka. W książce jest także dużo miejsca na rodzinne zdjęcia, wycinki i własnoręczne rysunki. Za ich sprawą książka nabierze bardziej osobistego charakteru.

 / Fot. Loyal SolutionsTrzeba przyznać, że autorka miała świetny pomysł na album, który przypomina pamiętnik. Dziadek może go wypełniać wieczorami lub w wolnych chwilach - sam lub z rodziną. Dla dziadka książka ta może stać się powrotem do lat minionych i dobrą zabawą, zaś dla kolejnych pokoleń - cenną pamiątką rodzinną. Polecam ją każdemu bez wyjątku.

Monika Koprivova jest czeską pisarką, która interesuje się życiem seniorów i stosunkami międzypokoleniowymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dałem mojej mamie, była ucieszona. Cała zabawa zaczyna się gdy siada do wypełniania. Dużo słyszałem historii mojej rodziny, ale kiedy wypełnia tą książkę to nagle pojawiają się nowe, nieznane....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie prezenty były skromne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przed Św. Mikolajem niedzielą 6 grudnia dziadkowie ( i babcie) bardzo pożadani...Ciekawe co jak dzieci otrzymywali w prezencie świątecznym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.