Facebook Google+ Twitter

Opowiedz swoją historię

Chcesz podzielić się swoimi wspomnieniami o bliskim Ci miejscu w Warszawie? Nic prostszego, wystarczy dołączyć do akcji "BringYourOwnStory".

Tabliczka znajdująca się przy ulicy Smolnej 36. / Fot. Weronika TrzeciakAkcja "BringYourOwnStory" ma na celu pokazanie Warszawy oczami mieszkańców, poprzez ich osobiste wspomnienia dotyczące danego budynku lub ulicy. Dotychczas na budynkach widniały jedynie tablice upamiętniające wydarzenia historyczne, czy informacje o znanych ludziach. Teraz znajdą się tam także historie ludzi, dla których dane miejsce jest z jakiegoś powodu wyjątkowe. Dzięki temu Warszawa i jej mieszkańcy staną się nam bliźsi.

Aby nasze wspomnienie pojawiło się w wybranym przez nas miejscu, należy wejść na stronę projektu, zarejestrować się i wysłać swoją historię. Najlepsze opowieści znajdą się na tabliczkach w miejscu, którego dotyczą. Tabliczki widnieją już na ulicy Hożej, Chmielnej i Smolnej.

- Planujemy rozszerzyć akcję na inne dzielnie Warszawy. Trwają już rozmowy z urzędnikami Woli. Chcemy, by "BringYourOwnStory" stało się akcją ogólnowarszawską i na stałe wpisało się w krajobraz miasta - mówi Marta Czyż, kuratorka akcji.

Organizatorami akcji są: Malwina Konopacka i Olga Szczepańska, młode plastyczki oraz Mariusz Joński, twórca strony internetowej. Pierwsza edycja projektu miała miejsce w Berlinie we wrześniu 2008 roku. Następne odbyły już w Warszawie: podczas Hożartów (święta ulicy Hożej – 25.04), Majówki na Chmielnej (28.05) oraz Święta Smolnej (6.06). 3 października do akcji dołączy Powiśle.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

"Cudze chwalimy, swego nie znamy". Jednak Pani argumentacja jest logiczna, więc popieram.

Komentarz został ukrytyrozwiń

no pewnie.
Ale to osbny temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lepsze są tabliczki niż bazgroły na ścianach budynków.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Hmmmm.....wizja budynkow zalepionych takimi tablicami jakos mnie nie kręci. I wkurza mnie nazwa akcji. Wiem, ze to kalka z zagranicy, ale mozna by nazwac normalnie, po naszemu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.