Facebook Google+ Twitter

"Opowiem Ci o Jezusie" - Ewangelia dla dzieci

Biskup Antoni Długosz, znany dzięki występom w cotygodniowym programie telewizyjnym „Ziarno”, w którym mówi i śpiewa o Panu Bogu postanowił przełożyć Ewangelię na język zrozumiały dla dzieci.

 / Fot. Wiesław AdamikKsiążka "Opowiem Ci o Jezusie", wydana przez wydawnictwo Biały Kruk otrzymała pozytywne recenzje również od uczniów pierwszych klas Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Józefa Piłsudskiego, czyli potencjalnych odbiorców niezwykłej książki. Dzieciom głównie spodobał się sposób narracji biskupa oraz rysunki ozdabiające książkę.

Biskup Długosz podkreślił, że pisze o Jezusie w czasie teraźniejszym, nie w przeszłym jak inni autorzy, gdyż "biblia nie jest księgą do wspominania, tylko do przeżywania". Autor opowiada o Jezusie ciekawie, barwnie i przystępnie. Znakomita krakowska rysowniczka Ewa Brańska-Jamrozik ozdobiła książkę pięknymi, klasycznymi ilustracjami, które bardzo pomagają w odbiorze. Przyznała się, że by ozdobić książkę rysunkami musiała przewertować kilka różnych wydań biblii, by zgodnie z historią oddać stroje, budowle czy krajobrazy tamtych czasów.

Jest to na naszym rynku pierwsza tego typu Ewangelia, która nie jest zagranicznym przedrukiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Trudnego zadania sie biskup podjął---opowiedzieć o Jezusie dzieciom. Pamietam swoje katechezy z dziecinstwa. Przychodził ksiądz i mówił drętwo--jacyś machabeusze, faryzeusze, kojarzyło sie to nam dzieciom nie wiedziec czemu z chrząszczami. Przychodziła siostra zakonna i infantylizowała historie biblijne. Rzeczywiscie najbardziej bezposrednio przemawiały do mnie obrazki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawie :)
sam, jak byłem mały miałem biblie dla dzieci, takie fajne wydanie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.