Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15526 miejsce

Opowieść o Bożym Narodzeniu

22 grudnia w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie odbyły się uroczystości związane z obchodami świąt narodzin dzieciątka Jezus.

Szopka betlejemska w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek ul Jagiellońska 69 w Legionowie / Fot. Jerzy JastrzębskiPrzygotowania do świąt rozpoczęły się w szkole już na początku grudnia. Złożyły się na nie warsztaty integracyjne, przeprowadzone z Niepubliczną Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II, warsztaty malarskie z udziałem Matyldy Durki, wspaniały koncert kolęd zaprezentowany przez chór szkolny oraz kiermasz świąteczny fundacji "Promień Słońca".

Te wszystkie działania stworzyły odpowiednia atmosferę, aby w nastroju radości, zrozumienia i odpowiedniej powagi, potraktować "Bożonarodzeniową opowieść", spektakl przedstawiony jak zwykle przez uczniów, nauczycieli i rodziców, opisujący niezwykle barwnie i ciepło, okoliczności narodzin zbawcy ludzkości - Jezusa, a także wyjaśniający symbole, tradycje, związane z obchodami tego wydarzenia.

Trzej królowie składają dary dzieciątku Jezus. / Fot. Jerzy JastrzębskiW scenariuszu zawarto wiele treści odnoszących się do naszych postaw, zachowań, wskazówek, jak należy żyć, aby przyjąć godnie ten dar ofiarowany ludzkości przez Boga.

Aktorzy na scenie. / Fot. Jerzy JastrzębskiSpektakl ten osadzony był we wspaniałej scenerii, przygotowanej przez panią Zytę Muchę, a kolędy ubogacające przekaz wykonał Piotr Małys - organista parafii Św. Jana Kantego w Legionowie. Gościem szkoły był po raz kolejny zaprzyjaźniony ze społecznością szkolną, ksiądz Konrad Hasior.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.