Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29546 miejsce

Opowieść o carach - "Królobójcy"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-01-12 15:22

„Królobójcy” to sensacyjna, z pasją napisana historia życia i śmierci 26 carów i imperatorów rosyjskich. Krew leje się strumieniami; wymyślne, zwyrodniałe metody uśmiercania kolejnych monarchów przeplatają się w tym dziele z opisami ich nie mniej oryginalnych obyczajów seksualnych.

 / Fot. MGNa kim naprawdę skończyła się dynastia Romanowów; ilu kochanków miała Katarzyna II; kto został pochowany w cesarskim grobowcu zamiast Aleksandra I; dlaczego Iwan Groźny i Piotr Wielki zamordowali swoich synów; dlaczego Mikołaj I popełnił samobójstwo; czy Mikołaj II był rodowitym Niemcem?

To tylko kilka z dziesiątków pytań, na które znajdujemy odpowiedź w książce. Możemy tu także przeczytać wstrząsający opis zamordowania przez Czeka w Jekaterynburgu ostatniego imperatora Wszechrosji wraz z całą rodziną. Autor bowiem w kilkadziesiąt lat po napisaniu książki dopisał jej epilog, w którym stara się udowodnić tezę, iż Lenin był agentem na usługach Cesarstwa Niemieckiego. Sensacyjna tematyka oraz barwna narracja powodują, że dzieło to czyta się dosłownie jednym tchem.

Wacław Gąsiorowski (1869 - 1939), powieściopisarz i publicysta, działacz emigracyjny (m.in. przywódca Związku Sokołów Polskich na Zachodzie), od 1921 pracował jako dziennikarz w USA, w 1930 wrócił do kraju. Największą popularność zyskały jego powieści z okresu napoleońskiego: „Huragan”, „Rok 1809” czy „Pani Walewska” oraz wznawiana właśnie niezwykła książka o dynastii Romanowów.

"Królobójcy"
Wacław Gąsiorowski

Premiera: 18.01.2010.
Wydawnictwo MG

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.