Facebook Google+ Twitter

Opowieść o nieznośnym czworonogu

Czytając tą książkę nie sposób nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. "Marley i ja" to niesamowita opowieść o nieznośnym czworonogu, który mimo swych wad stał się pełnoprawnym członkiem rodziny.

"Marley i ja" / Fot. Materiały własneCzy można wytrzymać ze zwierzęciem które demoluje dom, gryzie wszystko co napotka na swojej drodze? Psa, który pije z muszli klozetowej, a swoim zachowaniem doprowadza do szału? Psa, który nie słucha nikogo i zawsze chodzi swoimi drogami? No i wreszcie psa, który został wyrzucony ze szkoły tresury za brak postępów? Można. Kto nie wierzy koniecznie musi przeczytać tą książkę.

John Grogan - znany amerykański dziennikarz, felietonista jednego z największych w USA dzienników "Philadelphia Inquirer" - opisuje własne doświadczenia z Marleyem, rasowym labradorem retriever'em. Nie jest to jednak książka tylko o psim życiu. To raczej opowieść o rodzinie, której Marley był częścią. Do tego stopnia, że wszystko co działo się w życiu Groganów było związane z czworonożnym przyjacielem. Autor opowiada wiele intymnych, osobistych szczegółów z własnego życia pokazując jak głęboko tkwił w nim Marley. Największe życiowe sukcesy, narodziny kolejnych dzieci, utrata jednego z nich. We wszystkich tych wydarzeniach uczestniczył i był zauważany Marley.  / Fot. Marek Iwaniszyn

Momentami wzruszająca do łez, momentami zabawna książka nie jest poradnikiem jak wychować psa. Jest raczej wskazówką jak kochać psa mimo wszystko. W ciekawy i barwny sposób autor pokazuje, że pies - podobnie jak człowiek - ma dwa oblicza: dobre i złe. Z jednej strony straszny, nieusłuchany i "niereformowalny" (jak określił go sam autor) zwierz, z drugiej wierny, niezawodny kochany kompan, który potrafi wyrazić wdzięczność. Czytając kolejne perypetie głównego bohatera ze swoim nieznośnym pupilem, każdy kto posiada lub posiadał własnego psa przypomni sobie własne, niezliczone wspólne przeżycia. Natomiast każdy kto nie ma swojego czworonoga z pewnością zechce go mieć.

John Grogan - "Marley i ja"
format: 272 strony,343
data wyd.: 2006
wydawca: Wydawnictwo Pierwsze

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

a tam, uprzedzona jesteś...

Komentarz został ukrytyrozwiń

to się nie uda;>

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mieszkanie w Jaworznie też można pokochać...uwierz na słowo;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marek, ksiązka o ile się nie mylę jest o mieszkaniu na Florydzie, nie w Jaworznie, więc za to już mozna ją pokochać:>

Komentarz został ukrytyrozwiń

jejku, jejku - Klara ma podobne wrażenia....idzie koniec świata czy jak?
Ale ksiązkę naprawdę fajnie sie czyta;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

zachęciłeś mnie do przeczytania, plus:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

czytałam, mam podobne wrażenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.