Facebook Google+ Twitter

Opowieść o życiu i muzyce legendarnego pianisty Glenna Goulda

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-05-19 11:46

12 maja br. trafiła do księgarń publikacja Katie Hafner pt. "Romanca na trzy nogi. Opowieść o życiu i muzyce legendarnego pianisty Glenna Gouda".

 / Fot. RebisTo książka niezwykła o jednym z najstarszych ludzkich dążeń: o dążeniu do perfekcji. Katie Hafner w wyjątkowo ciepły i przystępny sposób opisuje życie i twórczość Glenna Goulda, światowej sławy pianisty, znanego ekscentryka i genialnego wykonawcy m.in. utworów Jana Sebastiana Bacha.

Jest to także opowieść o ludziach, którzy otaczali Goulda i umożliwiali mu uprawianie muzyki - stroicielach, konstruktorach fortepianów, inżynierach dźwięku, impresariach. Przede wszystkim jednak jest to historia pewnego fortepianu, którego Glenn Gould obsesyjnie i żarliwie poszukiwał przez wiele lat. W końcu spotkał go na swojej drodze i uznał za instrument idealny, najbliższy temu, który rozbrzmiewał w jego wyobraźni.

Czytając tę niezwykłą książkę, przeznaczoną zarówno dla tych, którzy znają się na muzyce, jak i dla tych, który po prostu lubią jej słuchać, stwierdzamy, że cząstka tego nieodpartego dążenia do doskonałości drzemie w każdym z nas.

„Jeszcze wiele czasu nałożyć się musi na wiele miłości, aby prawdziwie doceniono geniusz Glenna Goulda”.
Jehudi Menuhin

„To jedyny pianista XX wieku, pozostali to odgrzewany wiek XIX”.
Chrystian Zacharias

Katie Hafner jest korespondentką “New York Timesa” i autorką lub współautorką czterech książek: Where Wizards Stay Up Late, Cyberpunk, The Well oraz The House at the Bridge.
Mieszka niedaleko Los Angeles.

"Romanca na trzy nogi. Opowieść o życiu i muzyce legendarnego pianisty Glenna Goulda"
Katie Hafner
Wydawnictwo Rebis

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.