Facebook Google+ Twitter

"Opowieści po życiu" - nowa książka Marty Gracz w Radiu Judo

18 listopada w Radiu Judo miała miejsce kolejna poetycka audycja z cyklu "Siła Emocji - spotkanie z poezją". Tym razem można było posłuchać fragmentów prozy autorstwa Marty Gracz.

Okładka książki "Opowieści po życiu". / Fot. Marta GraczAudycja ta jest swoistym wstępem do wieczoru autorskiego pisarki, który odbędzie się w piątek 23 listopada br., w klubie "Orion" Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Oskard", który znajduje się w Tychach przy ul. Orzeszkowej 2, a na którym zostanie zaprezentowana nowa książka jej autorstwa - "Opowieści po życiu". Spotkanie to poprowadzi znany poeta, dziennikarz Jerzy Granowski.

Kim jest Marta Gracz i czym się zajmuje na co dzień? W krótkim wywiadzie z tą niezwykłą pisarką możecie się tego wszystkiego dowiedzieć.

Krzysztof Kazberuk: W najbliższy piątek, w tyskim klubie "Orion", odbędzie się Twój wieczór autorski, na którym zaprezentowana zostanie Twoja nowa książka pt. "Opowieści po życiu". Co w niej znajdziemy?
Marta Gracz (wł. Wiesława Lampert-Szczyra): Próbę odpowiedzi na pytanie: "czy istnieje życie po życiu, a jeśli tak, to jak wygląda".

I udało Ci się znaleźć odpowiedź?
Tego nie wiem. Będę znała odpowiedź na to pytanie, kiedy sama przekroczę tę granicę.

Czego zatem możemy się spodziewać w piątek 23 listopada (początek godz. 17.30), w klubie "Orion"?
Myślę, że powinien to być wyjątkowy wieczór, ze względu na połączony ze spotkaniem autorskim wernisaż wybitnego tyskiego artysty malarza Bartka Hadrysia, którego obrazy podziwiam, jak również prowadzenie Jerzego Granowskiego.

Słuchacze poetyckiej audycji "Siła Emocji - spotkanie z poezją" mieli okazję posłuchać już Twoich wierszy. Teraz przyszła na prozę.. Długo się nią już zajmujesz?
Właściwie od dzieciństwa. Pierwszą powieść napisałam mając 15 lat, niestety podzieliła "los" większości moich prozatorskich utworów... wyrzuconych do kosza.

Chciałbym zapytać o Twój pseudonim artystyczny - Marta Gracz - skąd się wziął?
Właściwie nie wiem... Któregoś dnia, kiedy postanowiłam publikować w internecie pod pseudonimem, wpadło mi do głowy takie właśnie imię i nazwisko... i tak już zostało.

Oprócz publikacji, których już trochę masz za sobą, sama zajmujesz się również działalnością wydawniczą. Samo wydawnictwo zresztą nosi zbliżoną do Twojego pseudonimu nazwę - Mart-Gra. Czym się zajmujesz w nim?
Publikacją poezji, prozy; nie tylko dla dorosłych, również dla dzieci. W najbliższym czasie taka książka właśnie pojawi się w wydawnictwie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.