Facebook Google+ Twitter

Opowieści splecione. W Tarnowskich Górach Krzysztof Tomanek promował swoją książkę

Opowieści, jak w życiu, krzyżują się, przeplatają, nadchodzą na siebie, dopowiadają własne puenty.

Autor książki Krzysztof Tomanek / Fot. Maciej WicherSobota 29 maja 2011 r. Wypełniona publicznością sala Galerii Sztuki "Inny Śląsk" w Tarnowskich Górach. Wśród zaproszonych większość to poeci, których wiersze ukazały się w wydanej w 2010r antologii „Czy w tym mieście mieszka poeta?”.

Bohater wieczoru, Krzysztof Tomanek, urodził się w 1979 r. w Tarnowskich Górach. Studiuje kulturoznawstwo w WSZOP w Katowicach.

Publikował na łamach olsztyńskiego „Portretu” i miesięcznika „Śląsk”. Jego wiersze nagradzano między innymi na OKP im. Zbigniewa Herberta, Tyskim Lecie Poetyckim.

Redaktor Maciej Szczawiński / Fot. Maciej WicherSpotkanie prowadził redaktor Maciej Szczawiński z Polskiego Radia Katowice.

- Prawie każdy utwór dzieje się tu na więcej niż jednym planie miejsca – czasu – języka. Tomanek doprowadza niejako do ostateczności poetyckie konsekwencje rozstrzygnięć znanych od dawna filozofii i naukom ścisłym. Żyjąc cały czas pomiędzy, doświadczając nie tylko intelektualnie, ale skrajnie fizycznie /i filozoficznie/ polifonii zjawisk, postanawia traktować wiersz jako swoisty protokół owego stanu rzeczy. Opowieści, jak w życiu, krzyżują się, przeplatają, nadchodzą na siebie, dopowiadają własne puenty - mówił Szczawiński.

Po wprowadzeniu redaktora nastąpiła recytacja w wykonaniu autora na przemian z Aleksandrem Kozyrą.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.