Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

38860 miejsce

"Opowieści tygrysa" zelektryzowały publiczność Skrzyżowania Kultur

Czwarty dzień 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur dobiegł końca. Kolejni artyści zaprezentowali sztukę Dalekiego Wschodu. Tym razem na scenie pojawiła się koreańska śpiewaczka Ahn Sook-sun i japońska grupa bębniarzy Ondekoza.

 / Fot. Ewa Krzysiak W czwartym dniu 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur publiczność również była świadkami niesamowitego widowiska.

W pierwszej jego odsłonie na scenie pojawiło się dwoje ludzi. Przyjechali do Polski z dalekiej Korei, aby opowiedzieć baśń o biedaku, któremu bezduszni krewni odmówili pomocy. Ahn Sook-sun opowiadająca historię nędzarza w międzyczasie przekazywała prawdy o ponadczasowej wymowie, jak choćby ta o matce rodziny, która jest bardzo potrzebna zwłaszcza, gdy bieda spojrzy w oczy.

Rozpoczęcie 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Na widowni panowała cisza, jak makiem zasiał, przerywana jedynie oklaskami w chwili, kiedy narratorka opowieści musiała przerwać, aby napić się herbaty. Koreańska opowiadaczka baśni przemieniała się raz to w nędzarza, innym razem w złego brata i jego chytrą żonę, aby po powrocie znękanego męża do chaty wczuć się w postać współczującej, mądrej towarzyszki życia pozostającej z biedakiem na dobre i na złe.  / Fot. Ewa Krzysiak

Wówczas to słychać piosnkę o niedoli z pytaniem, jak ją przemienić w bogactwo… To wcale nie jest niemożliwe i do ledwie wiążącego koniec z końcem rolnika w końcu także uśmiechnie się szczęście. Ratując od niechybnej śmierci jaskółkę zaskarbił sobie jej wdzięczność i ziarenko tykwy, w której owocach znalazł magiczne pudełka ze stu tysiącami wonów i ziarenkami ryżu nieprzebranej ilości. Co ciekawe, nie chełpi się tak uzyskanym bogactwem a pragnie podzielić się swoją radością z najbliższą rodziną.

Energia Orientu - dzień trzeci 8. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie Kultur

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Nie po raz pierwszy baśnie i przypowieści "wschodu" wpływają na nasze przemyślenia i emocje. Świetny cykl artykułów. Gratulacje dla autorki !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.