Facebook Google+ Twitter

Opóźnia się budowa stadionu piłkarskiego w Doniecku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 19:00

Obiekt, na którym mają zostać rozegrane mecze Euro 2012, zostanie oddany do użytku latem przyszłego roku, a nie jak wcześniej zapowiadano w tym roku.

Generalny dyrektor klubu Szachtar, Serhij Pałkin, do jakiego należy stadion, powiedział, że początkowo jego budowa miała zakończyć się jeszcze w maju, jednak postawiono wnieść pewne zmiany w projekt obiektu i przylegającego do niego parku. Zdecydowano się, między innymi, na ulepszenie systemu informatycznego. - Aby nasi kibice cieszyli się nim jeszcze przez 50 lat - dodał Serhij Pałkin.

Dyrektor Szachtara zaznaczył też, że jeśli chodzi o obiekty sportowe, stadion i bazę treningową, nie można mieć wątpliwości, iż Donieck będzie w pełni gotowy na Euro 2012. Mecze na stadionie Szachtara będzie mogło objerzeć 50 tysięcy widzów. W kategoriach UEFA, ma to być obiekt najwyższej klasy „Elite", dotychczas określanej jako pięć gwiazdek. Budżet stadionu to 250 milionów dolarów. Budowa jest finansowana przez właściciela klubu Szachtar, najbogatszego Ukraińca, Rinata Achmetowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.