Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6690 miejsce

Opóźnia się wystawa fotografii przedstawiających Marylin Monroe. Nie sprawdzono zdjęć przed zakupem

Zbiór 3 tysięcy fotografii przedstawiających Marylin Monroe autorstwa Miltona H. Greene'a zakupionych przez Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa dla miasta Wrocław zamiast na wystawę trafiły w ręce konserwatorów. Podczas zakupu nie sprawdzono, jaki jest stan zdjęć.

 / Fot. By Trailer distributed by 20th Century Fox. [Public domain], via Wikimedia CommonsLicytacja zdjęć odbyła się w czerwcu w jednym z warszawskich domów aukcyjnych. Sprzedana kolekcja zawiera zarówno ujęcia z profesjonalnych sesji zdjęciowych, jak i ujęcia życia prywatnego aktorki, a jej cena wywoławcza wyniosła 5 milionów złotych. Nabywca zdjęć przed przystąpieniem do aukcji został zobowiązany do przekazania dzieł do zbioru publicznego. Szczęśliwym posiadaczem zdjęć zostało miasto Wrocław, który kupił kolekcję za 6,5 mln złotych.

Zobacz: Wrocław kupił zdjęcia Marilyn Monroe autorstwa Greene'a za 6,5 mln złotych.

Kolekcję wrocławianie mieli zobaczyć na specjalnej wystawie w Hali Stulecia, tuż po zakończeniu Mistrzostw Świata w siatkówce. Jak podaje portal tvn24.pl, na wystawę będziemy musieli jeszcze poczekać.

Okazało się, że podczas zakupu nie sprawdzono, jaki jest stan zdjęć i dopiero teraz zbadają je specjaliści. Bożena Rudyk z Hali Stulecia tłumaczy: "To bardzo obszerna kolekcja ponad 3 tys. eksponatów, przy zakupie nie byliśmy w stanie przyjrzeć się całej kolekcji" - czytamy na tvn24.pl.

Wrocław do wydatków będzie musiał doliczyć także koszt badania (12 tys. złotych), jak i samą konserwację. Zdaniem ekspertów nie będzie to mała kwota. Władze Hali Stulecia przekonywały w czerwcu, że inwestycja zwróci się za 3-4 lata.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.