Facebook Google+ Twitter

Opóźniony lot Małysza do Kuusamo

Jeszcze nie rozpoczął się Puchar Świata, a pogoda już dała się we znaki skoczkom narciarskim. Z uwagi na wietrzną pogodę, pod znakiem zapytania stał wczorajszy wylot polskiej ekipy do Kuusamo, gdzie w piątek odbędzie się inauguracja sezonu.

Okęcie. Fot. Bożena Zajiczek / Fot. Bożena Zajiczek W związku z nadejściem zimy, od kilku dni nad Europą panują złe warunki atmosferyczne, pracownicy lotnisk nie nadążają z odśnieżaniem pasów startowych, na dodatek wieje silny wiatr, wskutek czego wiele lotów jest opóźnionych i odwołanych.

Ostatecznie, polska ekipa przyleciała wczoraj wieczorem do Kuusamo z kilkugodzinnym opóźnieniem. “Po długiej podróży dotarliśmy do Kuusamo. Poza opóźnieniem samolotu w Warszawie obyło się bez perturbacji. Dotarliśmy na miejsce cało” – powiedział trener polskiej kadry skoczków, Łukasz Kruczek.

Dzisiejszy dzień skoczkowie spędzą na odpoczynku po podróży. “Poza lekkim treningiem nie planujemy żadnych zajęć. W kolejnym dniu już wszystko potoczy się zgodnie z oficjalnym programem” – dodał Kruczek.

Na czwartek zaplanowano dwie rundy treningowe oraz kwalifikacje (godz. 18). W piątek odbędzie się konkurs drużynowy (godz. 17), a w sobotę pierwsze zawody indywidualne (godz. 15).

“Pogoda na miejscu jest podobna do polskiej z ostatnich dni, mróz około - 6 stopni, jest biało, skocznia przygotowana, wiatr z tyłu" - powiedział Kruczek.

Na podstawie: PZN

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.