Facebook Google+ Twitter

Opóźniony start Sojuza. Rosjanie nie dostarczą w marcu kosmonautów na ISS

Prawdopodobnie Rosja będzie zmuszona odłożyć najbliższy planowany start Sojuza. Zaistniało podejrzenie, że moduł lądujący statku ma uszkodzoną powłokę i jego hermetyczność oceniono, jako zagrażającą powodzeniu misji.

Awarie i wypadki nękające rosyjskie loty kosmiczne, to już nieomal codzienność. image: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/3d/Soyuz-TMA-04M-Mission-Patch.png/627px-Soyuz-TMA-04M-Mission-Patch.png Emblemat Sojuz TMA-04M / Fot. Roscosmos/NASA/Luc van den Abeelen/Crew of Soyuz TMA-04M Doniesienia agencyjne, w tym "Science Daily" powołują się na źródło związane z rosyjskimi lotami kosmicznymi, według którego zaplanowany na 30 marca start Sojuza będzie opóźniony. Za przyczynę podano uszkodzenie kapsuły, do jakiego doszło w czasie przeprowadzania testów jej hermetyczności. "Zatem start Sojuza TMA-04M musi zostać przełożony na drugą połowę kwietnia lub pierwszą połowę maja" - podaje agencja.

ID number: SEMSEB0U5LG ISS widziany z promu "Discovery" / Fot. credits: ESA/NASASojuz miał dostarczyć na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) rosyjskich kosmonautów, dowódcę Giennadija Padałkę i Siergieja Riewina oraz Amerykanina Josepha Acaba.

Przedstawiciel Roskosmosu, Aleksiej Krasnow powiedział, że miała miejsce jakaś awaria i wiążące decyzje zostaną podjęte w najbliższych dniach. Przyznał, iż możliwym jest, że zostanie zmieniony harmonogram lotów.

Koniec złotych czasów, jakie stanowiły amerykańskie wahadłowce sprawił, że podróże do ISS oparto na rosyjskich Sojuzach. Kłopoty jakie w ostatnich tygodniach, miesiącach i latach wynikają za sprawą strony rosyjskiej wzbudzają głosy krytyki i dezaprobaty.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.