Facebook Google+ Twitter

Opozycja na Białorusi: Posłowie są już odgórnie ustaleni

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-27 20:59

Białoruscy opozycjoniści twierdzą, że jest już lista kandydatów, którzy wejdą do parlamentu. Wymienia się wśród tych osób również kandydatów opozycji. Zdaniem liderów Zjednoczonych Sił Demokratycznych wynik wyborów od początku jest kontrolowany przez władze w Mińsku.

Na liście opozycjonistów, którzy za przyzwoleniem władz mają zasiąść w parlamencie jest opozycyjny działacz Aleś Michalewicz. Sam Michalewicz powiedział Polskiemu Radiu, że to raczej mało prawdopodobne. Jednocześnie opozycyjny polityk jest przekonany, że kilku jego kolegów znajdzie się w parlamencie. Jego zdaniem mają oni bardzo duże poparcie wyborców w swoich okręgach i trudno byłoby tak sfałszować wynik wyborów, żeby w parlamencie zabrakło polityków opozycji.

Od wyników niedzielnych wyborów na Białorusi zależą dalsze kontakty Mińska z Brukselą. Unia Europejska chce aby w parlamencie znaleźli się przedstawiciele Zjednoczonych Sił Demokratycznych. Tymczasem prezydent Aleksander Łukaszenka zapowiada, że jeśli OBWE nie uzna wyborów za demokratyczne i uczciwe, to zerwie kontakty z Zachodem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.