Facebook Google+ Twitter

Opozycja: Niska frekwencja w prawyborach to porażka PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-27 12:14

Politycy opozycji uważają, że niska frekwencja w prawyborach to porażka Platformy Obywatelskiej. Jak podano w piątek, zagłosowało niewiele ponad 47 procent członków PO.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński z SLD podkreślał, że mimo głośnej kampanii, niewielu członków PO zdecydowało się oddać głos na jednego z dwóch kandydatów. Jak mówił, Platforma Obywatelska przegrała z Platformą Obywatelską.

Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Putra z Prawa i Sprawiedliwości mówił w Trójce, że prawybory, które miały wyłonić kandydata PO na prezydenta, były sztuczne i ustawiane. Jak dodał, partia Donalda Tuska nie powinna pouczać innych ugrupowań, że prawybory to przyszłość polityki, gdyż nie można nazwać ich sukcesem.

Europoseł PSL Jarosław Kalinowski uważa, że niezbyt liczny udział w głosowaniu to powód dla kierownictwa partii do zastanowienia się. W jego ocenie, może być tak, iż członków partii jest mniej niż deklarowane 47 tysięcy.

Poseł PO Jarosław Gowin podkreślał natomiast, że prawybory wewnątrz partii to nowa jakość w polityce. Przyznał jednak, że frekwencja około 50 procent nie jest do końca zadowalająca. Wyjaśnił, że kierownictwo partii przeanalizuję tę sytuację i będzie w przyszłości próbowało zaktywizować członków partii do aktywniejszego udziału.

Poseł Platformy Obywatelskiej zaapelował do innych partii, by również stworzyły swoim członkom możliwość wybierania kandydatów na ważne stanowiska w prawyborach.

Szef kancelarii prezydenta Władysław Stasiak mówił, że mały udział działaczy PO w prawyborach może wskazywać na to, że nie potraktowano głosowania poważnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.