Facebook Google+ Twitter

Oprogramowanie dla działów PR i marketingu

Niezależnie od tego, czy prowadzimy małą, średnią czy dużą firmę, musimy korzystać z komputerów i właściwego oprogramowania, które mogłoby ułatwić poruszanie się w segmentach przedsiębiorstwa.

 / Fot. PAPRozliczanie faktur, bazy klientów, komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna, zarządzanie pracownikami - te i inne czynności może mieć w pakiecie odpowiednie specjalistyczne oprogramowanie. O jego zaletach nie trzeba wspominać. Jakich narzędzi powinny używać w takim razie działy PR i marketingu?

Zapytałam o to Katarzynę Swatowską, dyrektor marketingu i PR Internet group. - Przyjęliśmy zasadę korzystania z oprogramowania i narzędzi, które umożliwiają samodzielne kreowanie treści i wprowadzania natychmiastowych zmian w razie takiej potrzeby, wspomagamy się oprogramowaniem wykorzystywanym wewnętrznie i zewnętrznie. Wewnętrzne to intranet, służący do komunikacji wewnętrznej, do rezerwacji zasobów, jako podręczna baza wiedzy marketingowej (szablony, logotypy, prezentacje itp.), i informacji w obszarze PR wewnętrznego.

W komunikacji zewnętrznej do zarządzania stronami www naszej grupy wykorzystujemy JetCMS. Nasza strona wymaga codziennej aktualizacji, wiec rozwiązania oparte na CMS, uniezależniające nas od firm zewnętrznych, bardzo usprawniają naszą pracę. Do zarządzania newsletterami i emailingami używamy Jet.Mail, który dzięki zaawansowanym mechanizmom targetowania oraz personalizacji umożliwia (przy jednoczesnej wysyłce milionów e-maili), indywidualne podejście do każdego dziennikarza czy klienta.”

Grzegorz Skuza, Public Relations Manager Agencji Reklamowej EURA7, uzupełnia listę o kilka niezbędnych narzędzi. Programy biurowe - Microsoft Office lub Open Office, systemy statystyczne - Google Analytics, system mailingowy – CMSnewsletter, kanały RSS jak i czytniki kanałów, system zarządzania treścią witryn internetowych - CMS manager oraz system CRM (Customer Relationship Managment).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.