Facebook Google+ Twitter

OPTYmistyczna szansa na zawód

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-09-08 16:56

Dźwięk migawki, błysk flesza, zapach wywoływacza i utrwalacza, pogoń za sensacją i ciężka praca - tak pokrótce można opisać zawód fotoreportera. Jego głównym zadaniem jest komunikacja poprzez obraz.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Jerzy Undro/PAPZawód fotoreportera polega na przygotowaniu materiału fotograficznego dla redakcji różnych wydawnictw. Fotoreporter to szczególny rodzaj dziennikarza, który nie opisuje zjawisk słowem, lecz ilustruje je zdjęciami. Prace tematyczne, obrazujące najważniejsze i aktualne wydarzenia polityczne, społeczne i kulturalne dla serwisu prasowego, dla agencji prasowych oraz wydawnictw periodycznych i codziennych - to jego główne zadania. Spotkania z ludźmi z czołówek gazet: politykami, biznesmenami, czy celebrities to jego chleb powszedni.

Nie wszystko jednak jest takie różowe. Ciągła presja, walka z czasem, konieczność obecności w miejscach kluczowych wydarzeń, wyścig o niepowtarzalne ujęcie na stałe wpisują się w tę profesję.

Wyzwania jakie stawia praca są jednak właśnie tym, co z roku na rok pociąga coraz więcej nowych adeptów sztuki fotoreporterskiej do zdobycia tego zawodu - być tam i być pierwszym!

Niebawem szansę na rozwijanie fotograficznej pasji będą mieli mieszkańcy Łodzi i okolic. Od września 2009 Jednoroczna Policealna Szkoła Umiejętności Twórczych w Łodzi uruchomiła kierunek "Fotoreporter".

W trakcie rocznego toku nauki słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z podstawowymi tajnikami trudnej techniki fotoreportażu. Wśród przedmiotów wykładowych znajdą się m.in.: historia sztuki i fotografii, rysunek i kompozycja, grafika komputerowa, fotografia cyfrowa oraz zajęcia doskonalące warsztat, takie jak: fotografia portretu i postaci, plenerowa czy reklamowa. Wszystko to pod okiem profesjonalistów, w większości utytułowanych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych.

Oferta tej szkoły, kształcącej w systemie zaocznym, kierowana jest przede wszystkim do pasjonatów fotografii, którzy niejednokrotnie odnieśli już jakieś sukcesy w tej dziedzinie,
a którzy chcieliby uzupełnić swoją wiedzę oraz dopracować technikę. Spotka się także
z zainteresowaniem tych, którzy swoją przygodę z fotografią zamierzają dopiero rozpocząć
i niezbędna jest im do tego podstawowa wiedza teoretyczna i praktyczna.

Placówka oprócz prowadzonych praktycznych i teoretycznych pomoże przygotować portfolio, które pozwoli otworzyć drzwi do świata prawdziwej fotografii. Udostępnione narzędzia w postaci profesjonalnie wyposażonej w aparaty i ciemnię pracowni fotograficznej, wsparcie przy realizacji własnych projektów, kontakty z branżą oraz możliwość obserwowania profesjonalistów, a docelowo zaprezentowania własnych dokonań, przemawiają za wyborem tego kierunku i placówki,
tym bardziej, że nauka kończy się dyplomem i dwujęzycznym certyfikatem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dla osób zainteresowanych również warsztatem dziennikasrkim polecamy
zajęcia w Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi, ul. Zawiszy Czarnego 39
tel. 0426550600.

Czwartki i Piątki od 17.00 do 19.00

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.