Facebook Google+ Twitter

Optymistyczne prognozy dla warszawskiej giełdy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-04 07:22

To może być znakomity rok dla Giełdy Papierów Wartościowych uważa prezes naszego parkietu Ludwik Sobolewski. Na GPW możemy się spodziewać wielkich debiutów.

Giełda planuje także zaprosić do współpracy kolejnych dużych brokerów. Na współpracę z GPW być może zdecyduje się między innymi japoński bank Nomura.

Prezes GPW Ludwik Sobolewski podkreśla, że 2010 będzie rokiem debiutów wielkich firm takich jak: PZU, czy Tauron. Na rynek trafi także więcej akcji Enei. Na giełdzie znajdzie się coraz więcej spółek z sektora energetycznego. To z myślą o nich ma powstać nowy indeks WIG Energia.

Ludwik Sobolewski podkreśla, że w ramach rozwoju warszawskiej giełdy indeks największych spółek - WIG20 zostanie prawdopodobnie rozszerzony o kolejne 10 firm. Zapewnia jednocześnie, że zarządowi giełdy zależy, by był to proces naturalny. Pod koniec roku na parkiet weszły nowe duże spółki, spodziewane są kolejne duże debiuty, dlatego WIG30 nie będzie sztucznym tworem - zapewnia prezes Sobolewski.

Warszawska giełda stanie też przed bardzo poważnym wyzwaniem jakim będzie jej prywatyzacja. Zdaniem prezesa Sobolewskiego - jeśli dojdzie do prywatyzacji GPW - będzie to najważniejsze wydarzenie na polskim rynku kapitałowym w 2010 roku. Według planów warszawska giełda ma być prywatyzowana przez emisję akcji i dopuszczenie ich od obrotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ten rok rzeczywiście może być udany, szczególnie że debiutuje tak duża i solidna firma jak PZU

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.