Facebook Google+ Twitter

Optymistyczny, sobotni wieczór

Wygrany mecz z Belgią obejrzałem w towarzystwie znajomych w jednym z ursynowskich pubów. Droga powrotna upłynęła pod znakiem radosnych śpiewów i sympatycznej pogawędki z nieznajomym.

Wraz ze znajomymi wsiadłem do metra i zaczęliśmy głośno śpiewać. Spokojny do tej pory wagon, w którym jechali w większości młodzi ludzie, zaczął kołysać się w rytm boiskowych "szlagierów": "Polska, biało-czerwoni", "Kto wygra mecz?" i innych przyśpiewek. Skandowaliśmy nazwisko trenera naszych "orłów" i nowego bohatera piłkarskiej Polski - Ebi Smolarka, bez którego Euro nasi piłkarze mogliby obejrzeć jedynie na Polsacie.

Od razu na twarzach ludzi pojawił się uśmiech, a posiadacze mocnych głosów wspomogli nas w radosnym śpiewie. Wsiadający na kolejnych stacjach dołączali się do dopingu, a wysiadających żegnały okrzyki "Polska, żegna Polskę".

Kiedy pociąg zbliżał się do ostatniej stacji, stanąłem przy drzwiach. Podszedł do mnie młody mężczyzna - wyższy o głowę, siedzący cały czas po drugiej stronie. Zaczął rozmowę: "Polska żegna Polskę". Odpowiedziałem mu: "Tak, kiedyś trzeba wysiąść". Wysiedliśmy z pociągu. Po chwili dodał: "Masz świetnych znajomych, tyle w Was entuzjazmu. Super, że są jeszcze optymiści w tym kraju". Ucieszyłem się, że spotkałem człowieka, który patrzy na świat w podobny sposób. Pociągnąłem ten wątek i mówię: "Optymizm to podstawa. Bez niego byłoby ciężko". "Masz rację" odparł - "dzięki takim jak Wy, w tym kraju będzie lepiej. Miłego życia". Z mojej strony usłyszał "wzajemnie" i tak rozeszliśmy się - każdy w swoją stronę.

Wole patrzeć na świat przez różowe okulary niż narzekać. Mimo że naszą narodową cechą jest wieczne niezadowolenie i biadolenie, to jednak, w chwilach takich jak sukces naszych piłkarzy, potrafimy cieszyć się i być dla siebie mili i otwarci. Więcej optymizmu na co dzień, a naprawdę będzie lepiej, a przynajmniej lżej i sympatyczniej. Miłego życia dla wszystkich!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

"Pociągnąłem ten wątek i mówię: "Optymizm to podstawa. Bez niego byłoby ciężko". "Masz rację" odparł - "dzięki takim jak Wy, w tym kraju będzie lepiej. Miłego życia". Z mojej strony usłyszał "wzajemnie" i tak rozeszliśmy się - każdy w swoją stronę."

Zgadzam się z Klarą.
Osobiście uważam ten fragment za koszmarny. Jak w jakiejś czytance z morałem.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ten fragment:
Zaczął rozmowę: "Polska żegna Polskę". Odpowiedziałem mu: "Tak, kiedyś trzeba wysiąść". Wysiedliśmy z pociągu. Po chwili dodał: "Masz świetnych znajomych, tyle w Was entuzjazmu. Super, że są jeszcze optymiści w tym kraju". Ucieszyłem się, że spotkałem człowieka, który patrzy na świat w podobny sposób. Pociągnąłem ten wątek i mówię: "Optymizm to podstawa. Bez niego byłoby ciężko". "Masz rację" odparł - "dzięki takim jak Wy, w tym kraju będzie lepiej. Miłego życia". Z mojej strony usłyszał "wzajemnie" i tak rozeszliśmy się - każdy w swoją stronę.


przypomina mi moje szkolne wprawki do pisania w mowie niezależnej i zaleznej, ewentualnie pisanie dialogów w klasie IV szkoły podstawowej.


ale generalnie też jestem optymistkąąąąąąą;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgrabnie napisane, plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

Miłego życia :D Wielki plus

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)
Fraza "Miłego zycia" jest przepiękna, :)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.