Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21659 miejsce

Opuszczone szlabany nie zniechęciły tego mężczyzny do pokonania przejazdu kolejowego. Był o krok od tragedii (wideo)

W 2015 roku doszło do 188 wypadków na przejazdach kolejowych, w wyniku których 55 osób zginęło a 41 zostało ciężko rannych. Film zaprezentowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe pokazuje jeden z przykładów skrajnego ryzyka.

 / Fot. X-newsTakie zachowanie dla każdego jest niebezpieczne i tworzy zagrożenie dla przejeżdżających pociągów, ale w tym szczególnym wypadku, osoba pokonująca przejazd na wózku ma dodatkowo ograniczone szanse na uniknięcie zagrożenia. Niebezpieczne zachowania na przejazdach, tylko w 2015 roku były przyczyną 188 wypadków, w wyniku których 55 osób zginęło a 41 zostało ciężko rannych.

W 2015 roku średnio co 20 godzin na przejazdach/przejściach i w miejscach niedozwolonych dochodziło do wypadków lub kolizji, co 1,5 dnia ginął człowiek, a co 4 dni ktoś doznawał obrażeń w wyniku wypadku. Łącznie wypadki i kolizje na przejazdach i przejściach w 2015 roku spowodowały przerwy w ruchu pociągów na około 17 dni!

Brawura, pośpiech, niepotrzebne ryzyko – to najczęstsze przyczyny zdarzeń, do których dochodzi na przejazdach kolejowych. Aby ograniczyć liczbę wypadków i kolizji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizują infrastrukturę, szkolą pracowników oraz konsekwentnie prowadzą kampanię Bezpieczny Przejazd: „Szlaban na ryzyko!”.

Te działania przynoszą efekty. Rok 2014 był najbezpieczniejszym rokiem w historii polskiej kolei. A w 2015 roku o 12 proc. spadła liczba kolizji i wykolejeń oraz o 12 proc. mniej było wypadków na przejazdach kolejowo – drogowych. Najważniejsza zasada – bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od nas samych.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A./x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.