Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

790 miejsce

Opuszczony hotel w Karpaczu Górnym [ZDJĘCIA]

Nie wszyscy wiedzą, że w całej Polsce znaleźć można miejsca, które opuszczone, żyją drugim życiem odwiedzane przez fotografów. Takim miejscem jest stary, poniemiecki hotel "UROCZA I" znajdujący się w Karpaczu Górnym.

1 z 22 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Łazienka. Fot. Magdalena Kubiak
Łazienka. Fot. Magdalena Kubiak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

Z tego, co dowiedziałam się od Pana, który pilnuje samochodów na terenie posesji, to hotel został kupiony przez dwóch facetów z pomorza, którzy wstawili wszystkie brakujące szyby, skuli kafelki na parterze i I piętrze i teraz próbują go sprzedać za jeszcze wyższe pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pensjonat "Urocza" marnieje już tak od co najmniej kilkunastu lat. Należał do FWP. Został około dziesięć lat temu wystawiony na przetarg. Cena wywoławcza przetargu, z tego co wiem, była dość wysoka. Kilka milionów złotych. To dziw, że jeszcze ten kiedyś piękny architektonicznie obiekt jeszcze się nie zawalił. Nie jest nawet konserwowany. Widać - władzom samorządowym Karpacza taka ruina nie przeszkadza w kreowaniu pozytywnego wizerunku tego kurortu pod Snieżką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Obejrzałam galerię z przyjemnoscią, ale jednoczesnie z wielkim żalem i niedowierzaniem, jak można takiemu cudownemu, klimatycznemu miejscu pozwolić na przeistoczemie się w ruinę...To totalny brak szacunku dla historii. Bardzo jednak brakuje mi zdjęcia budynku z zewnątrz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nikt nie zadbał odpowiednio wcześniej o ten obiekt. A w tej ciekawej galerii brakuje mi zdjęcia hotelu z zewnątrz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Państwem Pani Adrianno i Panie Wiesławie :) takie miejsca mają niepowtarzalny klimat i atmosferę, właśnie przez to, że są zrujnowane i opuszczone. Jedyny problem w tym, że prócz dokumentalistów w takich miejscach kręcą się wandale i złomiarze, którzy zostawiają po sobie pobojowisko i drzwi bez klamek :/
Co do historii tego konkretnego miejsca, to w internecie znalazłam informację, że hotel został wybudowany przez Niemców ok 1900 roku i przed wojną nosił nazwę hotel Sanssouci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będę bardzo wdzięczna, Pani Magdaleno! Chociaż muszę przyznać, że zaciekawiłam się akurat tym miejscem bardzo i bardzo bym chciała poznać jego historię świetności, przyczyny ruiny. Poszperam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z czasem postaram się aby w mojej galerii znalazło się więcej fotoreportaży z tego typu miejsc :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raj dla dokumentalistów! Mimo zaniedbania, a właściwie dzięki niemu można wyobrazić sobie, jak kwitło tutaj życie! Uprzątnięcie, wyremontowanie na zawsze zatarłoby obraz historyczny miejsca... Aż zadziwia fakt, jak to jest możliwe?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapomniane i opuszczone miejsca to super sprawa dla wyobraźni i przygoda z historią takich miejsc
Gratuluję pomysłu zawsze to coś lepszego od politykierstwa

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :) Tak jak napisałam, w Polsce jest wiele takich miejsc i cieszą się dużą popularnością wśród pasjonatów fotografii, dzięki czemu zyskały drugie życie. Oczywiście lata świetności ten hotel ma już za sobą ale uwierz mi, że i w takim stanie ma niesamowity urok.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.