Facebook Google+ Twitter

OPZZ chce wcześniejszych rent i emerytur

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-25 13:44

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych chce, aby kobieta po przepracowaniu 35 lat, a mężczyzna po 40 latach, mieli prawo pobierania emerytury.

Przedstawiciele związku powołali w tej sprawie Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej.
Warunkiem jest wpłacanie przez te lata składek do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych - tłumaczy przewodniczący OPZZ Jan Guz.

Według przewodniczącego Związku, ta inicjatywa to głos w dyskusji nad reformą emerytalną. Jak dodaje, to rozsądne rozwiązanie, które pozwala tym, którzy włożyli do systemu, skorzystanie ze zgromadzonych środków, nie koncentrując się na wieku świadczeniobiorcy.

OPZZ złożył Inicjatywę na ręce wicemarszałka Sejmu Jerzego Szmajdzińskiego. Przyznaje on, że propozycja jest interesująca, chociażby z tego powodu, że działa przeciwko szarej strefie.
Zgodnie z wymaganiami formalnymi, po rejestracji Inicjatywy przez marszałka Sejmu OPZZ będzie miał 3 miesiące na zebranie ponad 100. tysięcy podpisów.

Pomysł OPZZ jest zbliżony do propozycji resortu pracy. Minister Jolanta Fedak chce, aby w nowym systemie emerytalnym każdy mógł sam zdecydować, jak długo chce pracować.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.